Hayfa ile ilgili hikayeler

• İsrail'in Refah'ta sivilleri öldürdüğü saldırının ardından ülkenin Hayfa kentinde düzenlenen protesto gösterisinde dokuz kişi gözaltına alındı.

28 May 2024

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Türkiye arkeolojisinin büyük hazinesi: Ekrem Akurgal

Türkiye’de arkeoloji denildiğinde akla gelen ilk isimlerden Ekrem Akurgal'ı, bayrağı babasından devralarak Türkiye'nin mühendislik alanında önde gelen isimlerinden olan oğlu Ali Akurgal anlatıyor.

turkiye-arkeolojisinin-buyuk-hazinesi-ekrem-akurgal
• İsrail'de tartışmalı yargı tasarısının Meclisteki ilk oylamada kabulüyle kitlesel protestolar yeniden başladı. Binlerce kişi, ellerinde İsrail bayraklarıyla Tel Aviv, Batı Kudüs, Hayfa, Petah Tikva, Ramat Gan, Birussebi gibi kentlerde protestolar düzenledi. Ne içeriyor? "Yargı reformu", Yüksek Mahkemenin yetkilerini sınırlandırma ve iktidarın yargı atamalarında söz sahibi olması gibi değişiklikler içeriyor. Yasa tasarısındaki maddenin yürürlüğe girmesi için Meclist...Devamını Oku

12 Tem 2023

• İsrail’de Başbakan Binyamin Netanyahu hükümetinin tartışmalı yargı düzenlemesine karşı her cumartesi düzenlenen protestolar, 17’nci haftasında da devam etti. Başkent Tel Aviv ile birlikte Batı Kudüs, Hayfa, Hadera, gibi kentlerde düzenlenen gösterilere on binlerce kişi katıldı. Bununla birlikte: Perşembe günü ise on binlerce kişi hükümetin yargı düzenlemesine destek yürüyüşü düzenlemiş, "Millet yargı reformu istiyor" sloganı atmıştı.

01 May 2023