Interpol ile ilgili hikayeler

• Yunanistan'da Yargıtay , Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesini yolsuzluk iddialarıyla suçlayan Ali Yeşildağ'ın Türkiye'ye iade edilebileceğine hükmetti. Kasım 2023'te Yunanistan sınırını kaçak yollardan geçen Yeşildağ, Ferecik'te yakalanmıştı. Dahası: Haberde, kararın uygulanabilmesi için Yunanistan Adalet Bakanı Giorgos Floridis tarafından onaylanması gerekiyor. Yeşildağ ve ailesinin iade kararına karşı, bir üst yargı merciine başvurmayı planladıkları da belirtildi.

23 Şub 2024

• İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Interpol'ün mavi bültenle aradığı uyuşturucu karteli yöneticilerinden Christijan Palic'in İstanbul Beşiktaş’ta yakalandığını duyurdu.

22 Kas 2023

Nick Cave Parkorman'da sahnede, Ağustos 2022. | Fotoğraf: Cem Gültepe • Bartu Küçükçağlayan'dan Deniz Kuzuoğlu'na 5 insan Nick Cave paydasında bir araya gelmiş; onunla büyüttükleri hisleri, hikâyeleri ve şarkıları Kör karanlıktan umudun aydınlığına: Nick Cave’de buluşanlar 'da paylaşmıştı. • Taner Turna , Duende'nin müzik festivalleri serisinin yeni sayısında "Müziğe çıkan sokaklar nerede? " sorusunu sormuş; kentlerin festival kültürüyle olan ilişkisini ele almı...Devamını Oku

24 Tem 2023

Interpol'un yolu yeniden İstanbul'a düşüyor

Interpol, 2011 yılındaki ilk İstanbul ziyaretinden sonra şehre ikinci kez konuk olacak.

18 Tem 2023

interpolun-yolu-yeniden-istanbula-dusuyor-48
DuendeDuende

HİKAYE

🎻 Albüm incelemesi: The National, First Two Pages of Frankestein

The National'ın 9. stüdyo albümü First Two Pages of Frankenstein, grubun bu kimliği tamamiyle içselleştirdiği; indie rock'la ilişkilenen ses motiflerini oda müziğinin derin orkestral dinginliklerine değiştikleri bir çalışma.

Koray Soylu

·

12 May 2023

album-incelemesi-the-national-first-two-pages-of-frankestein
• Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında yedinci stüdyo albümleri The Other Side of Make-Believe ’ i Matador Records bayrağı altında yayımlayan Interpol, yeni bir proje açıkladı. Grubun son albümündeki kayıtların pek çok farklı sanatçı tarafından yeniden yorumlanarak/düzenlenerek oluşturulan şarkılara ev sahipliği yapacak albümün adı Interpolations olacak. Detaylar: Daniel Avery, Jeff Parker ve Jesu gibi sanatçıların yer alacağı projenin ilk şarkısı, caz müzisyeni Makaya McCra...Devamını Oku

29 Nis 2023

• Kripto para borsası Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer, Arnavutluk'ta yakalanmasının ardından Türkiye'ye getirildi. Özer, Interpol dairesinden özel bir ekip tarafından teslim alındı.

21 Nis 2023

EXANTEEXANTE

HİKAYE

Thodex'in kurucusu Türkiye'ye iade ediliyor

Thodex'in kurucusu Fatih Özer'in Türkiye'ye iadesi için harekete geçildi

20 Nis 2023

thodexin-kurucusu-turkiyeye-iade-ediliyor
• Arnavutluk Yüksek Mahkemesi, kripto para borsası Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer’in 3 Mayıs’a kadar Türkiye’ye iadesini onayladı. Yaklaşık 391 bin kişinin işlem yaptığı Thodex’in kurucusu Özer’in 2 milyar dolarlık kripto parayla Tayland’a kaçtığı iddia edilmiş, Özer hakkında Interpol tarafından kırmızı bülten çıkarılmıştı.

19 Nis 2023

Interpol | Fotoğraf: Ebru Yıldız Interpol’ün yolu yeniden İstanbul’a düşüyor Nedir? Konser . İstanbul'u ilk ziyaretinden sonra Matador plak şirketiyle üç albüme daha imza atan; özellikle Marauder ve The Other Side of Make-Believe uzunçalarlarıyla erken 2000'li yıllarının tekdüze bir nostaljisine sıkışan Interpol, son albümlerinin turnesine İstanbul'un Maximum Uniq Açıkhava sahnesini de ekledi. Nerede? Maximum Uniq Açıkhava Ne zaman? 24 Temmuz Pazar...Devamını Oku

18 Nis 2023