Mobileye ile ilgili hikayeler

• ABD Adalet Bakanlığı’nın (DOJ) , Tesla’nın elektrikli araçlarının (EV) tam teşekküllü bir şekilde kendi kendilerini sürebildiği iddiası nedeniyle EV üreticisine cezai soruşturma başlattığı bildirildi. Buna göre, Tesla’nın, Autopilot teknolojisinin yeteneklerini abartarak müşteri ve yatırımcılarını yanıltıp yanıltmadığı araştırılıyor. Öte yandan: Ford ve Wolkswagen tarafından desteklenen otonom araç girişimi Argo AI’ın kapanacağı duyuruldu. İki otomobil üreticisini...Devamını Oku

28 Eki 2022

• Intel, 2017'de 15,3 milyar dolara satın aldığı Mobileye'ın 41 milyon hissesini halka arz ederek 861 milyon dolar topladı. Otonom sürüş teknolojileri ve gelişmiş sürücü destek sistemleri geliştiren şirketin piyasa değeri 17 milyar dolara ulaştı ve yükselen enflasyon ortamında yatırımcıların düşen risk iştahının etkisiyle 2021'in sonlarında açıkladığı 50 milyar dolar hedefinin altında kaldı.

27 Eki 2022

• Intel’s self-driving unit Mobileye said it was targeting a valuation of nearly $16 billion in its initial public offering although a value of $50 billion was expected earlier this year. Rising interest rates dampened the market’s appetite for new listings, and investors are increasingly picky about profitability, which cut the listing value to less than a third of the expectations.

19 Eki 2022

• Intel 2017'de 15,3 milyar dolara satın aldığı İsrail merkezli otonom araç şirketi Mobileye'ın halka arzı için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) başvurdu. Wall Street Journal'ın konuya yakın kaynaklara dayandırdığı haberine göre, şirketin halka arzıyla 50 milyar dolar değerlemeye ulaşabileceği öngörülüyor.

03 Eki 2022

• Halka arz : Intel, sürücüsüz araç birimi Mobileye'yi halka arz etmek için başvuruda bulundu. İsrail merkezli şirketi 2017'de 15 milyar dolara satın alan Intel, halka arz ile şirketin değerlemesinin 50 milyar dolara kadar çıkabileceğini öngörüyor.

14 Mar 2022

3. Intel'in otonom aracı • Intel'in otonom araç birimi Mobileye , Benteler EV Systems ve Beep'le iş birliği yaparak 2024'te 12 ila 14 koltuktan oluşan otonom minibüsleri kullanıma sunmayı hedeflediğini açıkladı. Mobileye, geliştirdiği otonom araç teknolojisinin sürücülü araçlardan daha güvenli olduğunu ve araçların kullanıma neredeyse hazır olduğunu ifade etti.

22 Şub 2022

• Intel'in otonom araç birimi Mobileye , Benteler EV Systems ve Beep’le iş birliği yaparak 2024'te 12 ila 14 koltuktan oluşan otonom minibüsleri kullanıma sunmayı hedeflediğini açıkladı. Mobileye, geliştirdiği otonom araç teknolojisinin sürücülü araçlardan daha güvenli olacağını ve neredeyse hazır olduğunu ifade etti.

15 Şub 2022

• Halka arz : Intel, sürücüsüz araba şirketi Mobileye’ın 2022'nin ortalarında ABD'de halka arz edileceğini açıkladı. Halka arzla şirketin değerlemesinin 50 milyar dolara çıkması bekleniyor.

13 Ara 2021

• Mobileye ve ZF , Toyota araçları için gelişmiş sürücü destek sistemleri geliştirmek üzere bir araya geldi. Nedir? Almanya merkezli parça üreticisi ZF'nin otomotiv radar sistemi, Intel'in otonom sistemler şirketi Mobileye'ın kamera tabanlı çip sistemine entegre edilerek otomatik acil fren sistemi, adaptif hız sabitleme ve şerit tutma gibi güvenlik işlevlerini yerine getiren sistemler geliştirilecek.

19 May 2021

• General Motors 'un alt kuruluşu olan otonom araç şirketi Cruise , 2023'te Dubai'de Origin model araçlarıyla paylaşımlı otonom araç hizmeti sunmaya başlayacak . Anlaşma, şehrin 2030'a kadar ulaşım maliyetlerini düşürme ve seyahatlerin %25'ini sürücüsüz araçlarla gerçekleştirme hedefinin bir parçası olarak görülüyor. Öte yandan: Intel 'in otonom sistemler şirketi Mobileye , otonom araç şirketi Udelv ile 2028'e kadar 35 bin sürücüsüz teslimat aracı ür...Devamını Oku

14 Nis 2021