aposto-logoÇarşamba, 7 Haziran 2023
aposto-logo
Çarşamba, Haziran 7, 2023
Aposto Üyelik

Akbank Sanat Dans Atölyesi'nde iki yeni performans

Akbank Sanat Dans Atölyesi, 25 ve 26 Mayıs'ta iki çağdaş dans gösterisine ev sahipliği yapıyor.

  • Nedir? Dans gösterileri. Türkiye’den ve yurt dışından farklı dans sanatçılarına, koreograflara ve eğitmenlere sahne imkânı sunan Akbank Sanat Dans Atölyesi’nde bu ay iki çağdaş dans gösterisi bizi bekliyor.
  • Nerede? Akbank Sanat
  • Ne zaman? 25 Mayıs Perşembe ve 26 Mayıs Cuma 20.30
  • Neden gitmeli? Baharı dansla karşılamak için.
  • Not almalı: Akbank Sanat Dans Atölyesi Buluşma ve An ile baharı selamlıyor. 25 Mayıs Perşembe akşamı genç dansçılar ve Akbank Sanat Dans Atölyesi öğrencilerini izleyeceğimiz Buluşma, beş farklı performanstan oluşuyor: Gün, Way No Way, Ben Bana, Arayış ve Avuçların İçinde. Elif Aktaş, Gizem Yalman, Nazlı Deniz Mercan, Ceren Sezgi Copur’u izleyeceğimiz Gün’ün koreografisi Evrim Akyay’dan, müzikleri Mert Öztekin’den. Batuhan Taştan’ı izleyeceğimiz Way No Way’in koreografisinde Elif Fırat’ın imzası, kulaklarımızda Vivaldi olacak. Ben Bana’da Eylül Doğan’ın koreografisini de üstlendiği performansını izleyeceğiz. Avuçların İçinde’de ise Elif Aktaş, Gizem Yalman, Nazlı Deniz Mercan ve Ceren Sezgi Çopur’un performansları Serhat Kural koreografisiyle karşımızda olacak. Buluşma’nın biletlerine buradan ulaşabilirsin.

    26 Mayıs Cuma akşamı Akbank Sanat’a konuk olacak An’da Serhat Kural, İsmet Köroğlu, Mert Öztekin ve Ebru Cansız’ın koreografisini gerçekleştirdiği 5 farklı performans sahnelenecek: Arayış, Unutma Merkezi, Primis, Doğ ve Kar. Berkay Kuşkonmaz’ın performansını izleyeceğimiz Arayış’ın koreografisini Serhat Kural üstlenecek. Unutma Merkezi’nde Ozan Akgün, Huri Murphy, Gülçin Gökçebağoğlu, Ahmet Şahin, Mert Aksu ve Miray Bacı’yı İsmet Köroğlu’nun koreografisi ve İpek İpekçioğlu’nun müzikleriyle izleyeceğiz. Serhat Kural ve Destan Taşdan’ı izleyeceğimiz Primis’te Kural aynı zamanda koreografiye de imzasını atacak. Emre Olcay ve Mert Öztekin’in hareket tasarımını sahneye taşıyan Doğ’un koreografisinde ise yine Öztekin’in imzası olacak. Bir Bedenden İçeri adlı dans gösterisi için tasarlanan ve Ebru Cansız koreografisiyle sahnelenen Kar’da Serhat Kural & İsmet Köroğlu ikilisini seyre dalacağız. An’ın biletlerine şuradan ulaşman mümkün.
Hikâyeyi beğendiniz mi? Paylaşın.

İlgili Başlıklar

Türkiye

dans

Akbank Sanat

Way No Way

Ben Bana

Elif Aktaş

Gizem Yalman

Nazlı Deniz Mercan

Evrim Akyay

Mert Öztekin

Batuhan Taştan

Elif Fırat

Vivaldi

Eylül Doğan

Avuçların İçinde

Yalman

Serhat Kural

İsmet Köroğlu

Ebru Cansız

Arayış

Unutma Merkezi

Primis

Berkay Kuşkonmaz

Ozan Akgün

Huri Murphy

Gülçin Gökçebağoğlu

Ahmet Şahin

Mert Aksu

Miray Bacı

İpek İpekçioğlu

Destan Taşdan

Emre Olcay

Hikâyeyi beğendiniz mi?

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

Nerede Yayımlandı?

🌱 Lera Lynn yeniden, Buluşma ve An

Yayın & Yazar

Aposto İstanbul

İstanbul'dan seçilmiş etkinlikler, kültür sanat ajandası, şehir gündemi, tematik rehberler ve şehrin sınırlarından taşmaya değecek davetler her hafta e-posta kutunda.

;