aposto-logoÇarşamba, 7 Haziran 2023
aposto-logo
Çarşamba, Haziran 7, 2023
Aposto Üyelik

Depremin yaralarını sarmak için: Urban Fundraising Festival

Urban Festival, depremzedelerle dayanışmak için geri dönüyor.

 • Nedir? Festival. 2009’da KüçükÇiftlik Park’ta “Şehrin Festivali” mottosuyla yola çıkan ve Röyksopp, Trentemøller gibi dünyaca ünlü sanatçıları aynı çatı altında ağırlayan Urban Festival; kapılarını bir kez daha açıyor.
 • Nerede? Volkswagen Arena, KüçükÇiftlik Park ve Parkorman
 • Ne zaman? 20 Mayıs, 18 ve 28 Haziran, 16 Temmuz
 • Neden gitmeli? Bu yıl “Urban Fundraising Festival” adıyla düzenlenecek festivalin gelirleri 11 ili doğrudan etkileyen 6 Şubat depremlerinin yaralarını sarmak için TEV bünyesinde açılan “Geleceği İnşa Et” fonuna aktarılacak ve Adıyaman Besni’de inşa edilecek “Ekolojik Model Okul” projesinin yapımına bağışlanacak.
 • Not almalı: Urban Fundraising Festival serisi; 20 Mayıs’ta DJ ve prodüktör BeeGee’nin Volkswagen Arena’da sergileyeceği This is BeeGee performansı ile başlayacak. Aynı zamanda festivalin küratörlüğünü de üstlenen BeeGee’nin müzikal performansına Tasarımcı Mümün Keser “Untold” ve Dijital Artist Hakan Yılmaz “Absolute Zero” görsel sanat çalışmaları ile katkıda bulunacak.
  Festival 18 Haziran’da progresif house janrının Avrupa sahnesinde öne çıkan isimlerinden Miss Monique ile Küçükçiftlik Park’ta devam edecek. Miss Monique’e Gaia Ekho ve Zoe Dona eşlik edecek. 28 Haziran’da rotayı tekrar Volkswagen Arena’ya çevirip İtalyan melodik-teknonun heyecan verici ikilisi Mathame’ı ve Lyke’ı dinleyeceğiz.

  Festival 16 Temmuz’da Parkorman’da devam ederken sahnede Daniele Aprile ve Mario Roberti'nin ortak projesi Fideles, müzik teorisi eğitimininden yola çıkarak birçok performansında etkileyici ve geniş bakış açısını performansları üzerinden sergilemeyi başaran Brinna Knauss, Berlin odaklı prodüksiyon ve canlı performans ikilisi Gheist, derin ve bas odaklı house müzik tarzıyla tanınan Rebūke, setlerinde deep tech ve melodik techno janrlarına yer veren Alan Cutt yer alacak.

  Biletlere giden yol buradan geçiyor.
Hikâyeyi beğendiniz mi? Paylaşın.

İlgili Başlıklar

ik

Çiftlik Park

Volkswagen Arena

KüçükÇiftlik Park

Parkorman

Adıyaman

Besni

Mümün Keser

Hakan Yılmaz

Festival

Avrupa

Miss Monique

çiftlik Park

Gaia Ekho

Zoe Dona

Mathame

Daniele Aprile

Mario Roberti

Fideles

Brinna Knauss

Gheist

Rebūke

deep tech

Hikâyeyi beğendiniz mi?

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

Nerede Yayımlandı?

📅 Sinematografik Hazlar, Salon'da hafta sonu konserleri

Yayın & Yazar

Aposto İstanbul

İstanbul'dan seçilmiş etkinlikler, kültür sanat ajandası, şehir gündemi, tematik rehberler ve şehrin sınırlarından taşmaya değecek davetler her hafta e-posta kutunda.

;