TAB Gıda halka arz için başvuruda bulundu

Hızlı servis restoran zinciri işletmecisi TAB Gıda halka arz için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuru yaptığını açıkladı

Together with Migros Sanal Market

Hayatınızı kolaylaştırır: Migros Sanal Market Her şeye en hızlı ve en kolay şekilde ulaşmak istemek; biz müşteriler için değişmeyecek bir tercih hâline geldi. Dolayısıyla market alışverişimizi de bu önceliklere göre yapmak istiyoruz. Müşteri odaklı, güvenilir ve yenilikçi yapısıyla Migros Sanal Market , önceliklerimize cevap vererek market alışverişini hızlandıran ve kolaylaştıran bir deneyim sunuyor. Nasıl? Migros mağazalarında satılan tüm ürünlerin 7/24 ve 81 ilden sipariş edilebilmesini mümkün kılan Migros Sanal Market ; 40.000’den fazla ürüne tek tuşla ulaşmayı sağlıyor. Mağazalarda geçerli olan tüm indirim ve kampanyaları kapsadığı gibi Sanal Market’e özel fırsatlarla da alışveriş deneyimine keyif katıyor. Planlı alışveriş yapma imkânı sunarak siparişlerin ister belirli bir saatte ister 45 dakika içerisinde ulaşmasını sağlıyor. Üstelik siparişlerinizi de kişiselleştirebiliyor ve ürünlerle ilgili dilediğiniz notu bırakabiliyorsunuz. Memnun kalınmayan ürünlerde para iadesini mümkün kıldığı gibi müşterisinin istediği ürün sipariş sırasında bitmişse; seçili ürünün bir benzerini önererek müşterisinin problemine anlık çözüm getiriyor. Market alışverişinizi kolay ve hızlı bir şekilde tamamlamak için siz de Migros Sanal Market ’i tercih edebilirsiniz.

Learn more

Pareto

Pareto

İş dünyasından içgörü, sektör analizleri ve gelecek öngörüleri her pazartesi, çarşamba ve cuma e-posta kutunuzda.

TAB Gıda, halka arz çerçevesinde izahname onayı için Sermaye Piyasası Kurulu'na (SPK) başvuruda bulundu. TAB Gıda, halk arz için Ata Yatırım Menkul Kıymetler, İş Yatırım Menkul Değerler ve Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerler'i yetkilendirdi.

Detaylar: Şirket tarafından yayınlanan izahnamede, sermaye artırımı ve ortak satışı yoluyla halka arz edilmesi planlanan B grubu payların nominal değeri 46 milyon 483 bin 400 TL olup, bu payların şirketin halka arz sonrasında çıkarılmış sermayesine oranının %18,5 olacağı açıklandı.

Şirket künyesi: 1994 yılında kurulan TAB Gıda, hızlı servis sektöründeki faaliyetlerine, 1995 yılında Burger King’in ana franchise haklarını alarak Türkiye’ye getirmesiyle başladı. Şirket, portföyüne 2006 yılında Sbarro markasını, 2007 yılında Popeyes'ı, 2010 yılında Arby's markasını kattı. TAB Gıda, kendi markası olan Usta Dönerci markasını 2013 yılında ve Usta Pideci markasını da 2019 yılında yarattı. En son ise 2022 yılında dünya genelinde en çok şubesi olan restoran zinciri Subway, TAB Gıda markaları arasına eklendi.

3 bine yakın restoranıyla dünyanın en büyük 4’üncü restoran operatörlerinden biri olan TFI TAB Gıda Yatırımları çatısı altında faaliyet gösteren TAB Gıda; Türkiye, Kuzey Makedonya Cumhuriyeti, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Gürcistan’da 1.500’e yakın restoranıyla hizmet veriyor.

Hikâyeyi beğendiniz mi? Paylaşın.

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

Pareto

Pareto

İş dünyasından içgörü, sektör analizleri ve gelecek öngörüleri her pazartesi, çarşamba ve cuma e-posta kutunuzda.

İLGİLİ BAŞLIKLAR

halka arz

TAB Gıda

Sermaye Piyasası Kurulu

Ata Yatırım Menkul Kıymetler

İş Yatırım Menkul Değerler

Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerler

Burger King

Türkiye

Sbarro

Popeyes

Arby's

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

Gürcistan

NEREDE YAYIMLANDI?

ParetoPareto

HİKAYE

🚢 ‘Ne’-ihracat?

Türkiye'de KOBİ'lerin %25,3'ü e-ticaret faaliyetlerinde bulunurken, e-ihracat yapanların oranı yalnızca %4,1 seviyesinde

02 Haz 2023

YAZARLAR

Pareto

İş dünyasından içgörü, sektör analizleri ve gelecek öngörüleri her pazartesi, çarşamba ve cuma e-posta kutunuzda.

İLGİLİ OKUMALAR

;