Aposto! İstanbul ile ilgili hikayeler

• Aposto! Community'nin podcast serisi Yuvarlak Masa'nın yeni bölümünde İstanbul'da Nasıl Eğleniyorduk? bülteninden Göktuğ İpek ve Oğul Doğa Gökşin, Aposto! İstanbul 'dan Naz Eraslan ve Soli 'den Elif Bayram, İstanbul'daki eğlence hayatının ve mekânların dünden bugüne nasıl değiştiğini ve dönüştüğünü konuşuyor . Bölümü, Aposto! Radyo'da dinleyebilirsiniz.

12 Mar 2022

• Türkçe Tipografi Topluluğu'nun hazırladığı Tipografi Bülteni'nin mart sayısında, OpenAI tarafından oluşturulan ve insan dillerine benzer metinler üretebilen derin öğrenme ( deep learning ) temelli dil modeli GPT-3 ile tipografi üzerine gerçekleştirilen sohbeti buradan okuyabilirsiniz. • Aposto! İstanbul'un son sayısında "Portre" kanalının konuğu Severj Studio oldu. Günlük hayatta görmekten ve kullanmaktan mutluluk duyacağı objeler üretme konusunda deneysel yakla...Devamını Oku

05 Mar 2022

Aposto P.S.Aposto P.S.

HİKAYE

İstanbul'un eğlence hayatları ve mekânları

Yuvarlak Masa'da konuklar İstanbul'da Nasıl Eğleniyorduk?, Aposto! İstanbul ve Soli.

Cemre Zekiroğlu

·

04 Mar 2022

istanbulun-eglence-hayatlari-ve-mekanlari
DuendeDuende

HİKAYE

Keşfe değer 47 sanatçı

Keşfetme ve paylaşma tutkusunun samimi bir buluşması

Taner Turna

·

10 Ağu 2021

mayis-2020-haftalik-ekip-toplantilarimizda-yeni-bir-heyecan-hakim-aposto-olarak-sehir-ve-etkinlik-bultenimiz-aposto-istanbul-teknoloji-bultenimiz-quando-is-dunyasi-ve-finans-bultenimiz-paretodan-sonra-sirada-kultur-sanat-bultenimiz-duende-var-ilk-sayi-22-mayista-gitti-okuyucularina-bir
• Pareto'da Evreka Kurucu Ortağı ve CEO'su Umutcan Duman, uzaktan çalışmanın çevresel etkilerine değiniyor. • Aposto! İstanbul'da Deniz Şenliler, tartışmalı Kanal İstanbul projesinin şehre ne gibi maliyetleri olabileceğini ÇED Raporu, Çalıştay Raporu, Komisyon Raporu gibi kaynaklardan derliyor. • Quando'da Ahmet Emir Kocaağa, yapay sinir ağı teknolojilerinin mümkün kıldığı "sahte görsel üretiminde otomasyon" uygulamalarını örnekliyor.

10 Mar 2021

Radyoevi "evi" olanlar

Bu haftanın hikâyesi Harbiye'deki Radyoevi'yle ilgili. Çünkü, bu hafta itibarıyla boşaltılma kararı çıkan yapının geçmiş yıllarda da benzer senaryolarla karşılaşması sadece üzücü değil, şehrin sakinlerine “yapının peşinin bırakılmadığını hissettirdiği için” yıpratıcı da.

Ege Dikencik

·

10 Mar 2021

radyoevi-evi-olanlar