aposto-logo
TR
TREN

Bingöl ile ilgili hikayeler

SpektrumSpektrum

HİKAYE

Ne İstanbul ne Türkiye depreme hazır

Depreme gerçek anlamda hazır olabilmek için sistemi baştan sona değiştirmek, sorumluları tek tek işaret etmek gerektiği, 1999’dan bugüne net biçimde görülüyor. Ancak popülizm ve iktidar mücadelesi, bütün bunlara karşı hep galip geliyor.

Gökçer Tahincioğlu

·

13 Şub 2024

• 2 Eylül Cumartesi akşamı Türkiye hava sahasına düşen göktaşının , Doğu ve Güneydoğu’da birçok ilden görüldüğü kaydedildi. Saat 20.07'de atmosfere girerek ateş topuna dönüşen meteor, Diyarbakır, Bingöl, Elazığ, Batman, Tunceli, Ağrı ve Kars'tan gözlendi.

04 Eyl 2023

🧐 Bugün neler okuduk? Aposto İstanbul | Eylül sergi rehberi Spektrum | İktidar, Atatürk ve Yeni Atatürkçülük apéro | Tülin Bozüyük ile: Bir sofra hikayesi Dr. Ozan Bingöl | Kamu görevlilerinin yönetim/denetim kurulu maaş hikayesi Journo | Gazetecilerin tatil çelişkisi: İşyerinde tükenmişlik, plajda FOMO 🗣 Sosyal medyada neler konuşuldu?

04 Eyl 2023

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Yeni Kabine açıklandı: Kim, kimdir?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz gün yeni Kabine'de yer alan bakanları açıkladı. Eski Kabine'den yalnızca iki kişi yeni dönemde devam etti, Kabine'de kimi isimler beklenen görevi alırken kimi isimler de "sürpriz" olarak nitelendirildi.

İlkim Emirler

·

05 Haz 2023

• Fırat Kalkınma Ajansı , işsiz kadın ve gençlerin istihdama katılımlarını sağlamak amacıyla Mesleki Eğitim ve İstihdam Seferberliği programı başlatıyor. Detaylar: Malatya, Elazığ, Bingöl ve Tunceli illerindeki işsizlere yönelik dış ticaret uzmanlığı, kodlama, silahsız özel güvenlik personeli ile bilgisayar destekli reklam ve tasarımcılık eğitimleri düzenlenecek. Bir adım ileri: Programları başarıyla tamamlayan kursiyerlere mesleki eğitim sertifikası verilecek ve k...Devamını Oku

22 May 2023

• AFAD, 6 Şubat depremleri nedeniyle altı ilin daha afet bölgesi ilan edildiğini açıkladı. Hasar tespit çalışmaları sonucu alınan kararda Bingöl, Kayseri, Mardin, Tunceli, Niğde ve Batman da 11 kente ilave olarak afet bölgesi ilan edildi. Öte yandan: Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), deprem bölgesinden ulaşan ihbar sayısının 433 bin 837'ye ulaştığı, ödenen tazminat tutarının da 10 milyar 174 milyon 145 bin 255 liraya ulaştığını açıkladı.

04 Nis 2023

• TBMM Anayasa ve Adalet Karma Komisyonu, CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır ve İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan'ın dokunulmazlıklarının kaldırılması yönünde karar aldı. Karar, bugün TBMM Genel Kurulu'na sunulacak. Ne olmuştu? Başarır hakkında, görevden uzaklaştırılan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ve dört belediye personelinin yargılandığı davada sırasında "duruşma hakimlerine alenen hakaret", "adil yargılanmayı etkilemeye teşebbüs" suçlamala...Devamını Oku

03 Mar 2023

• Kahramanmaraş'ta 6 Şubat'ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından 20 Şubat'ta Hatay'da 6.4 ve AFAD'ın açıkladığına göre 5.8'lik iki deprem meydana geldi. İçişleri Bakanı Soylu, Kahramanmaraş merkezli depremlerde 43 bin 556 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Deprem bölgesinde yeterli çadır bulunmadığı eleştirilerinin ardından Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, illere göre kurulan çadır sayılarını şöyle paylaştı: Yeniden inşa: D...Devamını Oku

23 Şub 2023

• Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında AFAD Merkez Binası'nda toplandı. Kabine Toplantısı'nın ardından konuşan Erdoğan, Ailelerini deprem bölgesi dışındaki illere kendi araçlarıyla götüren vatandaşlarımızın yakıt masraflarını karşılıyoruz. Yakınlarını kaybeden vatandaşlarımıza acil ihtiyaçları için 100 bin lira nakdi yardımda bulunuyoruz" dedi. 15 bine müdahale tamamlandı: Bugüne kadar AFAD'a 8,3 milyar lira yardım yapıldığını...Devamını Oku

15 Şub 2023

HİKAYE

Afetlerde güvenlik nasıl sağlanır?

Kaosun zirve yaptığı afet dönemlerinde asayiş ve güvenlik sağlamak için neler yapılmalı? Güvenlik güçleri afetlere nasıl hazırlanmalı? Türkiye’nin bu konudaki kurum kültürü ne söylüyor? Doç. Dr. Mustafa Arslan yazdı.

13 Şub 2023