Asgari ücret maratonu başlıyor

Temmuz ayının ilk haftasının yaklaşmasıyla birlikte Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda da asgari ücret mesaisi başladı.

Together with Dardanel

Dardanel , Dünya Okyanus Günü’nü kutlar 8 Haziran Dünya Okyanus Günü Okyanusları korumak ve sürdürülebilir üretim-tüketim faaliyetleri hakkında farkındalık oluşturmak amacıyla tüm dünyayla birlikte 8 Haziran Dünya Okyanus Günü ’nü kutlayan Dardanel , sürdürülebilir balıkçılığın önemine dikkat çekiyor. Nasıl? Friend of the Sea ve Dolphin Safe gibi çevre dostu sertifikalarla ödüllendirilen Dardanel , sağlıklı bir beslenme düzeninin kilit taşlarından olan deniz ürünlerini tüketiciye sunarken Birleşmiş Milletler ’in 17 maddelik Sürdürülebilir Kalkınma İlkeleri ’ni rehber ediniyor. ‘Balığını Sorgula’ uygulamasıyla balığın hangi bölgede avlandığını, cinsini ve hangi gemilerle taşındığını tüketicilerle paylaşan Dardanel, okyanuslardan gelen en sağlıklı protein kaynaklarından biri olan ton balığının geçtiği aşamaların kolaylıkla takip edilmesini sağlıyor. Balığın nereden geldiğini görmek için Dardanel Ton ambalajlarında yer alan kodu www.dardanel.com.tr ’de balığını sorgula alanına girmek yeterli. Neden önemli? Sorumlu üretim ve tüketimin dünyanın geleceği için taşıdığı önemin altını çizen Dardanel , ton balıklarının avlanma aşaması, malzeme seçimi ve geri dönüşüm süreçlerine kadar birçok alanda yüksek standartlar uygulayarak sürdürülebilirlik için gerekli adımları atıyor. 1984’ten beri Türkiye’yi konserve ton balığıyla buluşturan Dardanel ’i buradan ziyaret edebilirsiniz.

Learn more

EXANTE

EXANTE

Finans dünyasındaki tüm önemli gelişmeler ve makro-iktisadi meseleler, derinlemesine bir perspektif ve sebep-sonuç ilişkileriyle hafta içi her gün sabah 08.00'de gelen kutunda!

Temmuz ayının ilk haftasının yaklaşmasıyla birlikte Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda da asgari ücret mesaisi başladı. Sabah gazetesinden Hazal Ateş'in haberine göre yeni bakan Vedat Işıkhan, Sosyal Güvenlik Kurumu, İŞKUR gibi bakanlığa bağlı kurumların bürokratlarından konuyla ilgili brifing aldı. Temmuz ayının ilk haftasında yapılması planlanan ara zamma ilişkin anket çalışmaları yapılırken, Asgari Ücret Tespit Komisyonu da Kurban Bayramı'nın hemen ardından toplantılarına başlayacak.

Beklenti, asgari ücretin eklenecek refah payı ile birlikte %30 artırılarak yaklaşık 11 bin TL düzeyine çıkarılması yönünde. Fakat asgari ücret zammı bütçeyi doğrudan etkileyen bir mesele olduğu için Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in tutumu da önemli olacak. 

🗣 Açıklama: Asgari ücret ile memur ve emekli maaşlarına yapılacak ara zamla ilgili HaberGlobal'e konuşan AK Parti Grup Başkanvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu, "Şu ölçüyü verebilirim, her zaman kamuoyunu memnun eden, kamuoyunun alım gücünü enflasyonla beraber düşündüğümüzde hakikaten rahatlatan bir perspektifi yakalamaya çalıştık. Bu ilkemizden taviz vermeyeceğiz." ifadelerini kullandı.

Hikâyeyi beğendiniz mi? Paylaşın.

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

EXANTE

EXANTE

Finans dünyasındaki tüm önemli gelişmeler ve makro-iktisadi meseleler, derinlemesine bir perspektif ve sebep-sonuç ilişkileriyle hafta içi her gün sabah 08.00'de gelen kutunda!

İLGİLİ BAŞLIKLAR

asgari ücret

Asgari Ücret

enflasyon

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı

Sabah

Hazal Ateş

Vedat Işıkhan

Sosyal Güvenlik Kurumu

Kurban Bayramı

Mehmet Şimşek

HaberGlobal

Muhammed Emin Akbaşoğlu

NEREDE YAYIMLANDI?

EXANTEEXANTE

HİKAYE

😯 Kur şoku

Yurt içinde kur şokunun etkileri yaşanırken yurt dışında OECD’nin makro görünüm raporu, dış ticaret verileri ön plandaydı.

08 Haz 2023

Dardanel ile birlikte
Bloomberg

YAZARLAR

EXANTE

Finans dünyasındaki tüm önemli gelişmeler ve makro-iktisadi meseleler, derinlemesine bir perspektif ve sebep-sonuç ilişkileriyle hafta içi her gün sabah 08.00'de gelen kutunda!

İLGİLİ OKUMALAR

;