aposto-logo
TR
TREN

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile ilgili hikayeler

• Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın verilerine göre; Türkiye'de toplam işçi sayısı 16 milyon 413 bin 359 olurken, sendikaya üye olan işçi sayısı ise 2 milyon 241 bin 940’ta kaldı. İşçinin sendikalaşma oranı %14,76 oldu. Sendikalaşmanın en fazla olduğu işkolu %58 ile "Genel İşler" olarak kaydedildi. Sendikalaşmanın en az olduğu sektör ise %3,3 ile 'İnşaat' oldu.

01 Ağu 2023

• Sakarya’da Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO), Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Sakarya Valiliği koordinasyonunda düzenlenen Çocuk İşçiliği ile Mücadele Programı toplantısı yapıldı. Toplantıya Sakarya’nın yanı sıra Düzce ve Zonguldak illerinden de katılım sağlandı . Açıklama: Sakarya Vali Yardımcısı Selda Dural açılış konuşmasında “Çocuk işçiliği, küresel ölçekte oldukça yaygın bir kavram olmakla birlikte ülkemizin de mücadele konusunda yoğun çalışmalar yürüt...Devamını Oku

26 Haz 2023

• Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın 2022 Faaliyet Raporu'na göre, yapılan denetimlerde temsil edilen 15-17 yaş arasında çalışan çocuk sayısı, 2022 yılında 620 bine çıktı. İlgili kurumlar, 12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü’ne ilişkin açıklamalar yaptı: Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Çocuk İşçiliği ile Mücadele Kıdemli Proje Koordinatörü Fatma Gelir Ünal, “Çocukların işçi olarak çalışmaması için ailelerinin, tüm çalışanların, yani herkesin ...Devamını Oku

19 Haz 2023

• Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı kapsamındaki emeklilerin aylıkları ile Kurban Bayramı ikramiyelerinin 17-23 Haziran tarihlerinde ödeneceğini duyurdu .

19 Haz 2023

• TBMM’de 28’inci Yasama Dönemi yemin töreninin ardından resmen başladı. • İstanbul Valisi Davut Gül , Onur Haftası'nda LGBT+ yürüyüşlerini yasakladı. • Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni dönemde cumhurbaşkanlığının ilk ziyaretlerini geçmişteki gibi Kuzey Kıbrıs ve Azerbaycan'a gerçekleştirdi. • Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun ilk toplantısı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Beklenildiği üzere ilk toplantıdan yeni asgari ücretin...Devamını Oku

17 Haz 2023

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Asgari ücret maratonunda start verildi

Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun ilk toplantısı dün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Emircan Yaman

·

14 Haz 2023

Aposto GünsonuAposto Günsonu

HİKAYE

Asgari ücret maratonunda start verildi

Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun ilk toplantısı bugün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Emircan Yaman

·

13 Haz 2023

• Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın 2022 faaliyet raporunda , geçtiğimiz yıl 2021 yılına göre, 15-17 yaş arasında çalışan çocuk sayısının 101 bin artışla 620 bine ulaştığı kaydedildi. Buna göre çalışan çocuk sayısı yıllık yaklaşık %20 arttı. Bununla birlikte: Raporda 8 bin 444 işyerine yapılan denetimde “çırak” adı altında çalıştırılan 982 çocuğun bulunduğu bilgisi yer aldı.

13 Haz 2023