aposto-logoÇarşamba, 7 Haziran 2023
aposto-logo
Çarşamba, Haziran 7, 2023
Aposto Üyelik

Babylon’un mayıs programı

Muhtelif janrlardan sanatçılarla buluştuğumuz bir konser serisi bizi bekliyor.

 • Nedir? Konser serisi. Babylon, muhtelif janrlardan sanatçıları müzikseverlerle buluşturduğu bir programla karşımızda.
 • Nerede? Babylon
 • Ne zaman? 10 - 27 Mayıs
 • Neden gitmeli? Farklı sesler, taze fikirler ve yeni keşiflerle buluşmak için.
 • Not almalı: Takvimin 10 Mayıs’ında müziğinde duygulardan beslenen ve Türkçe pop’u kendine özgü bir şekilde yorumlayan şarkıcı ve şarkı yazarı Ceren Gündoğdu yer alıyor. Ertesi gün hip-hop sanatçısı, hikâye anlatıcısı ve söz yazarı Çağrı Sinci ve Yeraltı Sakinleri’ni dinliyor ve geceye Ces XC'in trap ve bass DJ setiyle devam ediyoruz.

  Biletler hemencecik tükendiği için Gaye Su Akyol, Öncesi ve Sonrası: Grand Bazaar’ı kaçırsak da 19 Mayıs akşamı DJ ve prodüktör Tanerman, yerli hip-hop sahnesinden yükselen beat’leri ve konuklarıyla bizi karşılıyor. Ertesi akşam ise Kanto Records’un ShocK•ꓘulturel projesinin Türkiye’deki janrlar ötesindeki ilk etkinliğinde buluşuyoruz. Bu sefer bizi Ordinaire X’in canlı görselleri eşliğinde, Orçun Barni ve Kamer Kaya ikilisi, Yalnayak, talking rocks ve Oceanvs Orientalis selamlıyor.

  25 Mayıs akşamı; ismini Türkiye caz sahnesinin önemli virtüözlerinden, davulcu ve besteci Volkan Öktem’in davula ilgi duyduğu yaştan alan #7 projesi Babylon’un konuğu oluyor. Volkan Öktem’in dinleyicisiyle buluşturduğu ilk solo albümü olma özeliği taşımasının yanı sıra farklı temalardan oluşan beste anlayışını modern aranjmanlar ve çeşitli stillerle bir araya getiren #7 projesinde Volkan Öktem’e Halil İbrahim Işık, Serhat Şensesli, Ercüment Orkut ve Barış Doğukan Yazıcı eşlik ediyor.

  26 Mayıs’ta Anadolu ezgileri ve 70’lerin arabesk ruhunu, fütüristik ve psikedelik sound’larında harmanlayan üçlü Lalalar; 27 Mayıs’ta ise hip-hop ve new school’un yeni nesil temsilcilerinden Yung Ouzo ile buluşuyoruz.
Hikâyeyi beğendiniz mi? Paylaşın.

İlgili Başlıklar

şarkıcı

davul

aranjman

Babylon

Ceren Gündoğdu

Çağrı Sinci

Yeraltı Sakinleri

Gaye Su Akyol

Türkiye

Ordinaire X

Orçun Barni

Kamer Kaya

Oceanvs Orientalis

Volkan Öktem

Halil İbrahim Işık

Serhat Şensesli

Ercüment Orkut

Barış Doğukan Yazıcı

hip-hop

Yung Ouzo

Hikâyeyi beğendiniz mi?

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

Nerede Yayımlandı?

🎬 Başrol Müzik gösterimi, Prizma Expanded: Algının Poetikası

Yayın & Yazar

Aposto İstanbul

İstanbul'dan seçilmiş etkinlikler, kültür sanat ajandası, şehir gündemi, tematik rehberler ve şehrin sınırlarından taşmaya değecek davetler her hafta e-posta kutunda.

;