Johnson & Johnson ile ilgili hikayeler

• ABD merkezli Johnson & Johnson, kardiyovasküler hastalıklara karşı teknolojiler geliştiren ve cihaz üreten Shockwave Medical'i 12,5 milyar dolar karşılığında satın alacağını açıkladı.

08 Nis 2024

• Johnson & Johnson, ABD'de 42 eyalette yürütülen "bebek pudrası" soruşturmalarını çözmek için anlaşmaya vardı. Şirket CFO'su Joseph Wolk, The Wall Street Journal'a verdiği röportajda, şirketin eyaletlerin taleplerini karşılamak için 700 milyon dolar ödemeyi kabul ettiğini belirtti. Önemli detay: Anlaşmanın şirkete karşı açılan özel davaları kapsamadığı aktarıldı. Johnson & Johnson kansere neden olduğu iddia edilen talk bazlı ürünler nedeniyle 50 binin üzeri...Devamını Oku

29 Oca 2024

• New Jersey Temyiz Mahkemesi, kansere yol açtığı öne sürülen "bebek pudrası" davasında Johnson & Johnson'a verilen 223,8 milyon dolarlık ceza kararını bozarken, yeni bir duruşma yapılmasına karar verdi. Bir adım geriden: Şirket, geçtiğimiz Nisan ayında talk bazlı bebek pudrasının kansere neden olduğu iddialarıyla açılan davalar karşısında anlaşmaya giderek gelecek 25 yılda 8,9 milyar dolar ödemeyi kabul etmişti.

05 Eki 2023

• Uzaktan çalışma imkanı ile birlikte, daha fazla çalışan hafta sonu konseptini cuma-pazar aralığının ötesine taşıyor; seyahate çıkıyor ve kişiler harcamalarını artırıyor. Bu durum, şaşırtıcı derecede dirençli bir genişlemeyi sürdüren ABD ekonomisinin tüketici alışkanlıkları tarafında önemli bir yapısal değişiklik anlamına geliyor . • Son dönemde yapay zeka araçlarındaki mevcut patlamaya rağmen, start-up'lar henüz bu konuda büyük miktarlarda harcama yapmıyor.Bunun anlamı...Devamını Oku

04 Ağu 2023

ParetoPareto

HİKAYE

Johnson & Johnson'ın “iflas çözümüne” mahkemeden ret

J&J, kozmetik talk ürünlerinin asbest ile kirlendiğine ilişkin yaklaşık 40 bin davacının iddialarından oluşan bir toplu dava ile karşı karşıya.

Can İnal

·

02 Ağu 2023

johnson-johnsonin-iflas-cozumune-mahkemeden-ret-38
Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Johnson & Johnson'ın “iflas çözümüne” mahkemeden ret

J&J, kozmetik talk ürünlerinin asbest ile kirlendiğine ilişkin yaklaşık 40 bin davacının iddialarından oluşan bir toplu dava ile karşı karşıya.

Can İnal

·

01 Ağu 2023

johnson-johnsonin-iflas-cozumune-mahkemeden-ret-96
• ABD piyasalarında dün ılımlı denebilecek düzeyde bir yükseliş hakimdi. S&P 500 endeksi günü %0,15 artışla 4.588 paundan kapatırken, Nasdaq Composite %0,21 artışla 14.346 puandan, Dow Jones Industrial Average ise %0,28 artışla 35.559 puandan kapattı. Bu hafta Apple (AAPL) ve Amazon tarafından duyurulacak olan ikinci çeyrek sonuçları ve 4 Ağustos Cuma günü yayımlanacak olan ABD tarım dışı istihdam verisi takip edilecek. İlginç: Johnson & Johnson, belirli ürü...Devamını Oku

01 Ağu 2023

• Johnson & Johnson , kozmetik talk ürünlerinin kansere neden olduğu iddialarıyla açılan davalarda anlaşmaya varmak için gelecek 25 yılda 8,9 milyar dolar ödeyecek. Açıklamalar: Kozmetik ve hijyenik ürünler üreten şirketin yan kuruluşu LTL Management LLC'nin, kozmetik talk davalarından kaynaklanan iddiaları adil ve verimli bir şekilde çözüme ulaştıracak yeniden yapılanma planı için iflas koruması başvurusunda bulunduğu duyuruldu.

06 Nis 2023

• Birleşik Krallık merkezli veri merkezli makine öğrenimi platformu Seldon , Bright Pixel tarafından yönetilen B Serisi turunda 18,8 milyon avro yatırım aldı. Girişim, yeni yatırımı veri merkezli yapay zeka stratejisini geliştirmeye odaklanmak için kullanacak. Bilgi notu: 2014 yılında şirketlerin makine öğrenimi modellerini gerçek dünya uygulamalarında kullanmalarını kolaylaştırmak amacıyla kurulan Seldon, makine öğrenimi kullanımının benimsenmesini hızlandırmak amacı...Devamını Oku

20 Mar 2023

• ABD temyiz mahkemesi, Johnson & Johnson'ın ürettiği bebek pudralarına yönelik karşı karşıya olduğu 40 binden fazla davada kendisini savunması gerektiğine karar verdi. Ne olmuştu? Johnson & Johnson'a bebek pudrasında kanserojen madde bulunduğu suçlamalarıyla dava açan tüketiciler eylül ayında, şirketin ilgili birimini spin-off ederek iflas açıklamak ve LTL'yi davaları engellemek için kullandığını öne sürmüş; mahkemeyi aksiyon almaya çağırmıştı.

06 Şub 2023