CI Bloom, ikinci edisyonuyla Rumeli Salonu'nda

İstanbul'un genç çağdaş sanat fuarı, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı Rumeli Salonu’nda 23 çağdaş sanat galerisinin katılımıyla sanatseverlerle buluşuyor.

Together with İBB Kültür AŞ

Haziran ayı boyunca Yerebatan Sarnıcı’nda: Derinden Gelen Sesler konserleri Derinden Gelen Sesler konserleri Tarihî Yarımada ’nın gözdesi Yerebatan Sarnıcı , rüyalı atmosferinde müzikle büyüleneceğimiz etkinliklerden Derinden Gelen Sesler konser serisiyle ay boyunca ziyaretçilerini bekliyor. Neler var? Derinden Gelen Sesler | Bach’tan Itrî’ye : 5 ve 19 Haziran Pazartesi günleri 22.00 ’de gerçekleşecek konserlerde Batı ve Doğu medeniyetlerinin temsilcileri olan iki büyük müzik insanının eserleriyle mest olurken müziğin sınır tanımayan manevi gücüne ve farklılıkları birleştiren yegâne diline tanıklık edeceğiz. Derinden Gelen Sesler | Handel’den Tanbûrî Mustafa Çavuş’a : 12 Haziran Pazartesi günü 22.00 ’de kulakları, zihinleri ve gönülleri hem Doğu’ya hem Batı’ya çevireceğiz. Handel’in Barok dönemdeki opera eserlerinden seçilmiş aryalarıyla çalgısal yapıtlarını ve Mustafa Çavuş’un zamanın ötesinden seslenen klasikleşmiş şarkılarını mistik bir ambiyansta deneyimleyeceğiz. Kimler var? Ensemble Orient - Occident İstanbul orkestrasının yürütücülüğünde; Hakan Dedeler (Tanbur), Eyüpcan Açıkpazu (Ney), Nurullah Ejder (Kanun), Ayşenur Ayyıldız Haksoy (Soprano), Gülşah Erol (Viyolonsel), Hande Önder (Piyano) ve Serhan Bali’nin (Anlatıcı, Bariton) performanslarıyla tarihin derinliklerinden gelen sese kulak vereceğiz. İBB Kültür AŞ 'nin gerçekleştirdiği Derinden Gelen Sesler konserleri için biletlere buradan ulaşabilirsin.

Learn more

Aposto İstanbul

Aposto İstanbul

İstanbul'dan seçilmiş etkinlikler, kültür sanat ajandası, şehir gündemi, tematik rehberler ve şehrin sınırlarından taşmaya değecek davetler her hafta e-posta kutunda.

 • Nedir? Sanat fuarı. CI Bloom, İstanbul’daki sanat profesyonellerinden oluşan seçici kurulun belirlediği çağdaş sanat galerilerini, sanatçıları ve sanatseverleri bir araya getiriyor. Kurulda Adnan Yerebakan (Sanatorium), Bahar Kızgut (Martch Art Project), Tankut Aykut (Öktem Aykut),  Moiz Zilberman (Zilberman Gallery), Oktay Duran (Art On Istanbul), Hazer Özil (Dirimart), Ulaş Parkan, (Ambidexter) ve Yeşim Turanlı (Pi Artworks) yer alıyor.
 • Nerede? Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı Rumeli Salonu
 • Ne zaman? 1 - 4 Haziran
 • Neden gitmeli? Bölgenin yeni nesil sanatçıları ile sanat profesyonelleri bir araya gelirken sanatseverler de bu sürecin eşlikçileri oluyor.
 • Not almalı: CI Bloom’un katılımcı çağdaş sanat galerileri Ambidexter, İstanbul; Anna Laudel, İstanbul, Düsseldorf; Art On İstanbul, İstanbul; Bozlu Art Project, İstanbul; C.A.M. Gallery, İstanbul; den art, Antalya; Dirimart, İstanbul; Galeri 77, İstanbul; Galeri Bosfor, İstanbul; Galeri/Miz, İstanbul; KAIROS, İstanbul; Krank Art Gallery, İstanbul; Martch Art Project, İstanbul; One Arc Gallery, İstanbul; Öktem Aykut, İstanbul; Pg Art Gallery, İstanbul; Pi Artworks, İstanbul, Londra; Piramid Sanat, İstanbul; Sanatorium, İstanbul; Sevil Dolmacı Art Gallery, İstanbul; Simbart Projects, İstanbul; SODA, İstanbul; Taksim Sanat, İstanbul, x-ist, İstanbul ve Zilberman, İstanbul, Berlin oldu.

  Bu yıl ilk kez CI Bloom’a katılacak yeni galeriler den art, Antalya; Galeri Bosfor, İstanbul; KAIROS, İstanbul ve Simbart Projects, İstanbul olurken fuara katılan sanat inisiyatiflerine Darağaç Kolektif, İzmir; Ka, Ankara; KOLİ Art Space, İstanbul ve sub, Çanakkale eklendi.

  Fuar programında Contemporary Istanbul'un 18. edisyonunda yer alacak yeni fotoğraf Bölümü CI Photo’nun tanıtımı yapılıyor. Frank Thiel'in Viedma #01 eseri izleyiciyle buluşurken Rafael Yossef Herman’ın Felix Taeda II adlı eseri de CI Photo kapsamında sergileniyor.

  1, 2 ve 3 Haziran’da 11.00 - 20.00, 4 Haziran’da 11.00 - 19.00 saatleri arasında ziyaret edebileceğin CI Bloom’un biletlerine buradan ulaşabilirsin.
Hikâyeyi beğendiniz mi? Paylaşın.

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

Aposto İstanbul

Aposto İstanbul

İstanbul'dan seçilmiş etkinlikler, kültür sanat ajandası, şehir gündemi, tematik rehberler ve şehrin sınırlarından taşmaya değecek davetler her hafta e-posta kutunda.

İLGİLİ BAŞLIKLAR

Sanat

İstanbul

Adnan Yerebakan

Sanatorium

Bahar Kızgut

Tankut Aykut

Moiz Zilberman

Oktay Duran

Istanbul

Hazer Özil

Dirimart

Ulaş Parkan

Yeşim Turanlı

Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı

Anna Laudel

Düsseldorf

den art

Antalya

Galeri

Londra

Berlin

sanat

İzmir

Ankara

Frank Thiel

Viedma

Rafael Yossef Herman

Felix Taeda II

NEREDE YAYIMLANDI?

🌱 Tiyatro & Sergi Rehberi #Haziran

Bu ay şehrin ajandasında CI Bloom, Nutcrusher, Salt Galata'nın yeni sergisi Başka Kayda Rastlanmadı ve daha nicesi var.

01 Haz 2023

İBB Kültür AŞ ile birlikte
Taş Kabuk Sessiz, Ateş Alpar, 2021

YAZARLAR

Aposto İstanbul

İstanbul'dan seçilmiş etkinlikler, kültür sanat ajandası, şehir gündemi, tematik rehberler ve şehrin sınırlarından taşmaya değecek davetler her hafta e-posta kutunda.

İLGİLİ OKUMALAR

;