Tokyo’da erken sıcak hava dalgası

Şehri etkisi altına alan sıcak hava, 2023 yazının “bunaltıcılık” seviyesi için bir öngörü sağlıyor.

Together with The Irish Spirit

Kombo x Jam’s Space buluşmalarında kaçırılmaması gerekenler Bağdat Caddesi’nde ortak bir yaşam alanı yaratan Vertical ; özgün ve kolektif yapısıyla sürdürülebilirlik bilincine alan açmayı amaçlayan Jam’s Space ve müziği merkezine alan Kombo ’yla güçlerini birleştirerek kapsamlı ve bir o kadar eğlenceli bir mekân sunuyor. Jam’s Space ve Kombo ’nun önümüzdeki günlerde kaçırmamanı tavsiye ettiğimiz buluşmalarını aşağıda senin için sıraladık: Underdog Friends: Kerem Akdağ, Janbo | 20 Mayıs 21.00: “Barış, sevgi ve korsanlık” pankartı açan Underdog ekibiyle Kerem Akdağ ve Janbo bir cumartesi akşamından beklediğiniz tüm hareketi sunmaya hazır. Musiki FM Selectors: Ahu, Hünkar | 26 Mayıs 21.00: Dünyanın farklı sahnelerinden yolu geçen DJ ve söz yazarı Ahu ile yerel sahnenin pek sevdiğimiz bir diğer başarılı DJ’i Hünkar, setin başında selam vermeye hazırlar. Meşeli Sohbetler: Gürkan Gümüş, Teoman Hünal | 1 Haziran 21.00: Meşe tadında bir sohbete hazırsan viskiye dair ne var ne yok konuşmak üzere iki uzman isim Gürkan Gümüş ve Teoman Hünal’la bir randevuya davetlisin. Dahası: “Daha başka neler var?” diye sormak istersen The Irish Spirit birlikteliğiyle hazırlanan buluşmalar arasında bugün 21.00 ’de Jolly Joker Pub Kanyon ’da Gülinler ve yarın 22.00’ de Aksi Cadde ’de Ozan Algül seni bekliyor. Yarın için bir başka önerimizse 22.00 ’de The Wall ’da Emre Nalbantoğlu ve Acil Servis ’i sahnede yakalaman. Jam’s Space ve Kombo ’da neler olacağını takip etmek için burayı , The Irish Spirit buluşmalarını kaçırmamak için şurayı takip edebilirsin.

Learn more

Angst

Angst

Her cuma 12.00’de, çevre ve iklim gelişmelerine türler arası eşitlik ilkesini benimseyerek gelişmeleri aktarıyoruz.

Japonya Hava Durumu Derneği'ne göre, Tokyo'nun sıcaklıkları iki gün boyunca üst üste 30 dereceyi aştı. Japonya Meteoroloji Ajansı'na göre perşembe günü sıcaklık 33.7 dereceye kadar çıktı ve yetkililer, vatandaşların dışarı çıkarken dikkatli olmaları gerektiğini belirtti.

  • Neden önemli?: Sıcak hava dalgasının daha önce mayıs ayının ortasına kadar kayıtlara geçtiği görünmüyor. Bu bir ilk.
  • Tepkiler: Low De Wei ve Shoko Oda’nın Bloomberg’deki haberine göre sosyal medyada sıcaklıkla ilgili endişeleri dile getiren gönderiler arttı ve bazıları klimayı açmanın yüksek maliyetlerinden yakındı.
  • Kıtada güncel durum: Asya'nın bazı bölgeleri rekor kıran sıcaklıklarla karşılaşıyor. Vietnam ve Laos'ta sıcaklıklar  tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmış durumda; Çin’in bazı şehirlerinde bu yaz sıcaklıklar nedeniyle enerji kıtlığına hazırlık yapılıyor.
Hikâyeyi beğendiniz mi? Paylaşın.

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

Angst

Angst

Her cuma 12.00’de, çevre ve iklim gelişmelerine türler arası eşitlik ilkesini benimseyerek gelişmeleri aktarıyoruz.

İLGİLİ BAŞLIKLAR

Japonya Hava

Tokyo

Japonya Meteoroloji Ajansı

Asya

Vietnam

Laos

NEREDE YAYIMLANDI?

AngstAngst

HİKAYE

🏴‍☠️ Yaşam için sivil itaatsizlik: “Ya isyan edeceğiz ya da yok olacağız”

Küresel bir acil duruma karşı yatay örgütlenmeye dayalı bir hareket işe yarayabilir mi?

19 May 2023

The Irish Spirit ile birlikte
Yokoluş İsyanı

YAZARLAR

Angst

Her cuma 12.00’de, çevre ve iklim gelişmelerine türler arası eşitlik ilkesini benimseyerek gelişmeleri aktarıyoruz.

İLGİLİ OKUMALAR

;