aposto-logo
TR
TREN

Atlanta ile ilgili hikayeler

• Donald Trump , sabıka fotoğrafı olan ilk eski ABD Başkanı oldu. Trump, seçim sonuçlarına müdahale suçlamasıyla Georgia eyaletinde hakkında açılan dava nedeniyle Atlanta'daki Fulton İlçe Hapishanesi'ne teslim oldu ve işlemlerin ardından kefaletle serbest bırakıldı.

26 Ağu 2023

NBC News • Eski ABD Başkanı Donald Trump , kendi kurduğu sosyal medya platformu Truth Social'dan yaptığı paylaşımda "Perşembe günü Georgia'nın Atlanta kentine gideceğim ve Radikal Solcu Bölge Başsavcısı Fani Willis tarafından tutuklanacağım. Buna inanabiliyor musunuz?" dedi. Bununla birlikte: Trump'ın Georgia eyaletinde 2020 seçimi sonucuna müdahale etmekle suçlandığı davada kefalet bedeli de 200 bin dolar olarak belirlendi. Ne olmuştu? 2020 seçimleri dön...Devamını Oku

23 Ağu 2023

Punto Punto

HİKAYE

NBA | Yarı final rakipleri Nuggets ve Suns oldu

Celtics-Hawks, Nuggets-Timberwolves, Clippers-Suns karşılaşmaları dün gece oynandı.

26 Nis 2023

Punto Punto

HİKAYE

Lakers ve Atlanta play-off biletini aldı

NBA play-in mücadelesinde Los Angeles Lakers, Minnesota Timberwolves ile karşı karşıya geldi.

12 Nis 2023

DuendeDuende

HİKAYE

Arı kovanına çomak sokmak: Swarm

Donald Glover ve Janine Nabers'ın yaratıcıları olduğu mini-dizi Swarm, popüler kültür ve hayranlık kültürünün etkilerini inceliyor.

Emre Eminoğlu

·

07 Nis 2023

• Fed Başkanı Jerome Powell’ın “bu yıl faiz indirimi olmayacak” mesajına karşın piyasalarda faiz indirimi fiyatlamaları devam ediyor. Son fiyatlamalar, olası faiz indirimi sürecinin yılın son çeyreği yerine yılın ikinci yarısı ile birlikte başlayabileceğine işaret ediyor. Fed’in mesajları ile piyasa arasındaki istikrarlı ayrışmanın ise çok sağlıklı olmadığını belirtmek gerekiyor. ➕ İlaveten: Atlanta Fed Başkanı Raphael Bostic, son artırım kararının kolay alınmadığını, ...Devamını Oku

27 Mar 2023

Punto Punto

HİKAYE

Şehir Formada Saklı #2: Güneydoğu ve Kuzeybatı

Miami Heat'in aldığı risk, Orlando Magic'teki gotik ayrıntı, PDX halının ilhamı

Burcu Biçer

·

07 Oca 2023

DuendeDuende

HİKAYE

Absürtlüğün ortasından yükselen siyah notalar: Atlanta

Donald Glover'ın absürtlüğün sınırlarını zorladığı kara komedisi Atlanta'nın bitiş çizgisinde, dizinin siyah kahramanlarıyla şekillenen engin müzik denizindeyiz.

Koray Soylu

·

11 Kas 2022

• Elektrik bataryalı araç üreticisi Rivian , ABD'de kuracağı fabrika için Georgia eyaletinden 1,5 milyar dolar teşvik alacağını açıkladı. Şirket, Atlanta şehri yakınlarında kurulacak ve 7 bin 500 kişiye istihdam sağlayacak fabrika için kendisi de 5 milyar dolar yatırım yapacak.

04 May 2022