McDonald’s ile ilgili hikayeler

• McDonald’s, arabaya servis hizmetlerinde test ettiği yapay zeka destekli sohbet robotlarının kullanımını 26 Temmuz’dan itibaren sonlandırma kararı aldı. Şirket, sohbet robotlarını IBM ile yaptığı bir işbirliği kapsamında ABD’deki 100’den fazla şubesinde test ediyordu.

22 Haz 2024

• McDonald’s’ta kolanın tadının neden rakiplerinden daha iyi olduğu açıklandı. Kolaya eklenen buzun içme zevkini azaltmasına çözüm arayan McDonald’s'ın şurup/su oranını hesaplarken buzun erime payını da göz önünde bulundurduğu, bu yüzden de daha yüksek konsantrasyona sahip bir özüt tercih edildiği belirtildi.

27 Nis 2024

McDonald’s’taki kolanın tadının neden diğerlerinden daha iyi olduğu açıklandı. Kolaya eklenen buzun eridikçe içme zevkini azalatmasına çözüm arayan McDonald’s, şurup/su oranını buza göre ayarlıyor. Bu yüzden de standart sodadan daha konsantre bir kola tercih ediyor.

24 Nis 2024

DuendeDuende

HİKAYE

Ninja Kaplumbağalar: Kabul görme arzusu üzerine

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem, nostaljik animasyonu günümüze taşıyor.

Emre Eminoğlu

·

11 Ağu 2023

ninja-kaplumbagalar-kabul-gorme-arzusu-uzerine
• Former McDonald’s restaurants in Kazakhstan reopened on Monday with no branding, serving fast food under generic names such as "Cheeseburger", weeks after the US company left the local market, citing supply issues. Reuters had earlier reported that McDonald's Kazakhstan had stopped buying supplies from Russia and had trouble replacing them.

24 Oca 2023

• McDonald’s is leaving Kazakhstan , after only six years, as the invasion of Ukraine caused disruptions in the Central Asian country’s meat supplies from Russia. Although Kazakh businesses aren’t covered by sanctions against Moscow, McDonald’s —which left Russia following the invasion— banned its local franchisee from procuring meat patties from Russian suppliers. via Bloomberg

06 Oca 2023

• McDonald’s, Rusya’nın işgali nedeniyle kapattığı Ukrayna’daki restoranlarını aşamalı olarak açacağını duyurdu. Öncelikli olarak Kiev ve ülkenin batısındaki McDonald’s’lar yeniden hizmet vermeye başlayacak. Toplamda kaç tane restoranın açılacağı ve ne zaman açılacağı belirsizliğini koruyor.

20 Ağu 2022

• 2021 yılında ABD pazarı nda satışları en yüksek olan 10 yemek zinciri açıklandı. Sıralama: Birinci sırada McDonald’s yer alırken onu sırasıyla Starbucks, Chick-fil-A, Taco Bell ve Wendy’s takip ediyor.

25 Haz 2022