Suriye Millî Ordusu ile ilgili hikayeler

SpektrumSpektrum

HİKAYE

Suriye politikasında değişiklik ve muhalefette Davutoğlu çatlağı

Türkiye Esad rejimiyle diplomatik ilişkilerin başlamasının işaretlerini verirken altılı masada Davutoğlu çatlağı yaşanıyor.

Bartu Özden

·

17 Ağu 2022

suriye-politikasinda-kritik-degisiklik-ve-davutoglu-catlagi
• İnsan Hakları İzleme Örgütü (HRW), Türkiye ve Suriye Millî Ordusu'nun en az 63 Suriye vatandaşını tutuklayarak müebbet hapis cezası gerektirebilecek suçlamalardan yargılamak üzere yasa dışı şekilde Suriye'nin kuzeydoğusundan Türkiye'ye getirdiğini iddia etti .

10 Mar 2021

• Suriye İnsan Hakları Gözlemevi; Rusya'nın, İdlib şehrinde Türkiye destekli Suriye Millî Ordusu'nun (SMO) eğitim kampını hedef aldığı saldırıda en az 78 SMO mensubunun hayatını kaybettiğini bildirdi.

10 Mar 2021

• Birleşmiş Milletler Suriye Araştırma Komisyonu, bu yılın ocak ve temmuz aylarında Suriye'deki savaşa dair incelemelerini bir rapor olarak sundu. Raporda, Suriye rejiminin yanı sıra "silahlı muhalifler ve terör milislerinin de" sivillere yönelik şiddet eylemlerinden sorumlu olduğu ifade edildi. Sivillerin hâlen kaçırılma, keyfî tutuklama, cinsel taciz ve kasıtlı olarak öldürmenin kurbanı olduğu, ev ve mallarının yağmalandığı belirtildi. Komisyon Başkanı Paulo Sérgio P...Devamını Oku

10 Mar 2021

Van'da çığ • Şubat ayının başında Van’ın Bahçesaray ilçesinde iki çığ düşmesi yaşandı. İlk çığın ardından olay yerine giden kurtarma ekiplerinin de bir bölümünün arasında olduğu toplam 42 kişi yaşamını yitirdi. İran depremi • Merkez üssü İran’da olan 5,7 büyüklüğündeki deprem Van’ın Saray ilçesinde de hissedildi. En az 9 kişi yaşamını yitirdi. İdlib saldırısı • Suriye’nin İdlib bölgesinde hava saldırısı düzenledi. Millî Savunma Bakanlığı, 33 asker için "27 Şubat 2...Devamını Oku

10 Mar 2021