aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

Zürih ile ilgili hikayeler

• Avrupa Birliği Komisyonu tarafından yaşam kalitesi, maaşlar ve konut kiraları değerlendirilerek 700 bin kişiyle yapılan yeni bir araştırma, İstanbul’un kira sorununda üst sıralarda yer aldığını ortaya koydu. Ayrıntılar: Araştırmaya göre Avrupa’nın kiracı için en pahalı kenti Cenevre oldu. Listede Cenevre’yi İstanbul ve Münih izledi. Bu iki şehirde yaşayan kişilerin yalnızca %10’u, kentlerinde uygun fiyata oturabilecekleri bir daire bulduğunu söyledi. Listeni...Devamını Oku

09 May 2024

• Financial Times'ın haberine göre Apple, son yıllarda küresel AI takımını büyütmek için işe alımlara başladı ve özellikle Google'dan 36 AI çalışanını işe aldı . Ayrıca Apple'ın yapay zeka modelleri ve ürünlerinde rakiplerine yetişebilmek için İsviçre'nin Zürih şehrinde gizli AI çalışmalarına başladığı iddia ediliyor.

05 May 2024

ParetoPareto

HİKAYE

'Yeni sermaye gereklilikleri UBS'in büyümesini yavaşlatacak'

İsviçre Hükümeti geçen Çarşamba yayımladığı düzenleyici revizyona, ülkedeki en büyük dört bankayı hedef alan ve 200 sayfadan fazla tavsiyeyi kapsayan 22 önlem açıkladı.

15 Nis 2024

• AB Komisyonu'nun 2023 yaşam kalitesi raporuna göre Avrupa'nın en yaşanabilir şehirleri İsviçre'nin en büyük şehri Zürih, Danimarka'nın başkenti Kopenhag ve Hollanda'dan Groningen oldu. Raporda Avrupa'nın "yaşamaktan en memnun olunmayan şehirleri" ise sırasıyla Palermo, Atina ve İstanbul olarak öne çıktı .

06 Nis 2024

SoliSoli

HİKAYE

From Istanbul to Tokyo: Cities that never sleep, new openings

Night mayors, the new bistro at Borough Market, new museums in Tokyo and Berlin, new menus from our favorite spots in Istanbul, and more.

02 Mar 2024

SoliSoli

HİKAYE

İstanbul’dan Tokyo'ya: 24 saat uyanık şehirler, yeni açılanlar

Gece yaşayan şehirler, Borough Market’ın yeni bistrosu, Magnum Photos'un İstanbul ziyareti, Tokyo’nun ve Berlin’in yeni müzeleri, İstanbul’daki favori mekanlarımızdan yeni menüler ve dahası.

01 Mar 2024

• The Economist 'in 173 şehri kıyasladığı Küresel Yaşam Maliyet Endeksi 'ne göre dünyanın en pahalı şehirleri belli oldu. Hayat pahalılığında ilk iki sırayı Zürih ve Singapur paylaşırken onları New York ve Cenevre takip etti. Dahası: Hong Kong'un 5. olduğu listede ilk 10'a giren diğer şehirler ise Los Angeles, Paris, Tel Aviv, Kopenhag ve San Francisco oldu.

09 Ara 2023

• TimeOut dergisi , Avrupa’da Noel dekorasyonlarını görmek için ziyaret edilmesi gereken 10 şehri açıkladı. Liste: Seçilen şehirler sırasıyla Londra, Barselona, Paris, Zürih, Lizbon, Budapeşte, Dublin, Edinburgh, Viyana ve Madrid olarak açıkladı. Öte yandan: TikTok’taki görüntülenme sayılarına göre en popüler dekorasyonlar arasında Londra ve Brüksel de bulunuyor.

25 Kas 2023

• Terapötik antikorlar geliştiren Zürih merkezli biyoteknoloji girişimi Memo Therapeutics ("MTx"), Pureos Bioventures liderliğindeki Seri C turunda 26 milyon yatırım aldı. Girişim, yatırımı böbrek nakli alıcılarında BK polyomavirüs ("BKV") enfeksiyonunu nötralize etmeyi amaçlayan AntiBKV'nin antikorunun Faz II klinik çalışmalarını tamamlamak için kullanacak.

07 Kas 2023