bariton ile ilgili hikayeler

DuendeDuende

HİKAYE

Albüm incelemesi: Beirut, Hadsel

Zach Condon, Beirut adı altında 4 yıl aradan sonra çıkardığı ilk albümünü, hayatının en karamsar dönemlerinden birini geçirirken, kasabadaki kilisede karşısına çıkan 19. yüzyıldan kalma devasa org ile yazdı. Albümün kapak görselinde Hadsel’deki ahşap kilisenin çizimi var. Aynı kilisenin soğuk kış aylarındaki görüntüsü gibi bembeyaz. Uçsuz bucaksız beyaz görüntü, korkutucu değil tam tersi rahatlatıcı.

Eda Solmaz

·

27 Kas 2023

Killer Mike, MICHAEL

Her ne kadar MICHAEL siyah bireyler etrafında bir komünite kurmayı ve beyaz güç sahiplerinin sistematik ırkçılığını aşmayı salık verse de, bunların sık sık romantik bir popülizme sıkıştığını söylemek de mümkün.

25 Haz 2023

King Krule, Space Heavy

King Krule'un son albümü Space Heavy, tanıdık bir kaleydoskop deneyimi. Neden mi?

Koray Soylu

·

18 Haz 2023

DuendeDuende

HİKAYE

🌫️ Albüm incelemesi: King Krule, Space Heavy

King Krule'un son albümü Space Heavy, tanıdık bir kaleydoskop deneyimi. Neden mi?

Koray Soylu

·

16 Haz 2023

Matt Helders The National ’dan yeni albüm sinyalleri geliyor. Amerikalı grup, yakın arkadaşları Bon Iver ile birlikte Weird Goodbyes adındaki yeni kayıtlarını yayımladı. Süper dozda bariton sesleri ile yavaştan depresif sonbahar kızı modumuza geçiş yapıyoruz. London Contemporary Orchestra katkıları ile kaydedilen şarkı “geçmişi bırakıp devam etmek ve sonradan akla gelen düşünceler nedeniyle bunalmak” hakkında… Bir mağarada ya da kayanın altında yaşamıyorsa...Devamını Oku

27 Ağu 2022

DuendeDuende

HİKAYE

Bariton Vokaller ve Sinematik Dokular: Lauren Auder

Çoktandır evcilleştirilmiş pop müziğinin bağlarını çözüp özgür bırakan sıra dışı bir ruhun yanındayım. Tanışmak isteyen herkesi davetli listesine yazdım.

19 Mar 2021

DuendeDuende

HİKAYE

American Recordings kayıtlarından önce Johnny Cash

Johnny Cash'in Rick Rubin'le bir araya gelmesi ve American serisinin büyük çıkışı