kozmetik ile ilgili hikayeler

• Esas Holding şirketlerinden Esas Private Equity, Tacirler Portföy ve özel girişim sermayesi fonu Credia Partners, Fransız Groupe Rocher’den kozmetik markası Flormar’ı satın alıyor. Açıklama: Bloomberg HT’nin sorularını yanıtlayan Esas Holding CEO'su Çağatay Özdoğru, "Amacımız bilgi ve tecrübemizle şirkete değer katarak ileride tekrar bir stratejik yatırımcıya satarak veya halka arz yaparak getiri el etmek" ifadelerini kullandı. Hatırlatma: 1950 yılında İta...Devamını Oku

27 May 2024

• Rekabet Kurulu'nun kozmetik şirketi Oriflame hakkında yürüttüğü soruşturmada uzlaşma sonucu firmaya %25 indirimle 4,4 milyon lira idari para cezası uygulandı.

25 Mar 2024

DünyahaliDünyahali

HİKAYE

Güzelliğin “Uzak” Tarafı

Kişisel bakım sektörü dünyayı nasıl etkiliyor?

09 Haz 2023

guzelligin-uzak-tarafi
Son Düzlük #39: Seçime günler kala anketler ve kampanyalar. Son Düzlük’ün bu bölümünde Spektrum ekibinden Bartu Özden ve Abdullah Esin, seçime sayılı günler kala yayınlanan son anketleri ve cumhurbaşkanı adaylarının kampanyalarını tartışıyor. Neden Popüler Oldu #26: Kendi kozmetik markanı çıkarmak. Neden Popüler Oldu? yeni bölümünde son yıllarda özellikle popülerleşen bir sektör içi eylemden bahsediyor: Kozmetik ürünler çıkarmak. Belli görünürlüğe sahip kişiler (i...Devamını Oku

30 Nis 2023

• Rekabet Kurumu , Avon ve Farmasi dahil 6 kozmetik firmasına yönelik soruşturma başlattı. Kurum, şirketlerin yeniden satış fiyatlarını tespit etmek ve internet satışlarını kısıtlamak suretiyle Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’u ihlal ettiği iddiası üzerine yürüttüğü ön araştırmayı böylece tamamladı.

11 Kas 2022

• İflas : ABD merkezli kozmetik firması Revlon, tedarik zinciri aksaklıklarıyla mücadele etmek ve günlük operasyonlarını sürdürmek için iflastan korunma başvurusu yaptı. Şirket, başvurunun kabul edilmesiyle 375 milyon dolar finansman aldı.

20 Haz 2022

• ABD merkezli kozmetik firması Revlon , borçları ve tedarik zinciri aksaklıklarıyla mücadele ederek günlük operasyonlarını sürdürmek için mevcut borç veren tabanından 575 milyon dolarlık finansman elde etme beklentisiyle iflastan korunma başvurusu yaptı.

17 Haz 2022

AngstAngst

HİKAYE

DOĞAL KOZMETİK: OTAMA KIRKPINAR

Mahallenin kozmetikçisinin bağımsız üretici yolculuğu nasıl gidiyor?

Alara Demirel

·

15 Mar 2022

dogal-kozmetik-otama-kirkpinar
PagePage

HİKAYE

Algı kavramı üzerine

Bir sürecin bir sonucu olmaz çoğu zaman.

24 Tem 2021

moda-ve-guzellik-algisi

HİKAYE

Hayvansız bilim mümkün mü?

"Denek hayvanı olmadan bilim yapılabileceğini” savunan araştırmacılar, alternatif teknolojilerin mevcut olduğunu ancak “maliyetli olmaları sebebiyle gerekli adımların atılmadığını” savunuyor.

23 May 2021

hayvansiz-bilim-mumkun-mu