aposto-logo
TR
TREN

maraton ile ilgili hikayeler

Punto Punto

HİKAYE

Süper ayakkabının peşinde: UA Infinite Elite deneyimi

Infinite Elite, gündelik kullanıcı ve profesyonel koşucuyu aynı anda memnun etmeyi hedefliyor. Gündelik kullanıcı, profesyonel bir koşucu gibi hissederken koşucu da egzersiz sırasında gündelik rahatlığa ulaşıyor. Barcelona lansmanında, şehrin sokaklarında denedik.

Özgür Piltan

·

02 Mar 2024

🏃 Maratonİzmir Avek Otomotiv'in dördüncüsü 7 Mayıs Pazar günü gerçekleştirildi. Cumhuriyet'in 100. yıl anısına koşulan bu yılki maraton ve ardından başlayan 19 Mayıs Yol Koşusu'na 23 ülkeden 30 seçkin atlet ve Türkiye çapında 5 bin kişi katıldı.

08 May 2023

Punto Punto

HİKAYE

Boston Maratonu 127. kez koşuldu

Boston Maratonu'nu erkeklerde Evans Chebet, kadınlarda ise Hellen Obiri kazandı.

18 Nis 2023

Kaynak: TRT Haber • N Kolay 43. İstanbul Maratonu'nu erkeklerde Victor Kiplangat, kadınlarda ise Sheila Jerotich kazandı. Türkiye rekoru: Maratonda yarışan Hüseyin Can ise 2 saat 16 dakika ve 2 saniyelik derecesiyle 23 yaş altı Türkiye rekoru kırdı. • Saul Canelo Alvarez, Caleb Plant’ı nakavtla mağlup ederek süper orta sıklette IBF, WBA, WBC ve WBO kemerlerini tutan ilk boksör oldu. • Binicilik, Uluslararası Modern Pentatlon Birliği (UIPM) tarafından mod...Devamını Oku

09 Kas 2021

• Paris Maratonu’nda erkeklerde Elisha Rotich, kadınlarda ise Tigist Memuye birinci oldu. Rotich, maratonu iki saat dört dakika 21 saniyede tamamlayarak parkur rekorunu kırdı.

19 Eki 2021

• Koşmak: Aranızdan biri geçtiğimiz haftalarda ankete maraton koşuyorsunuz dikkat edin temalı bir cevap bırakmıştı. Bu hafta Merve de koşmak deyince ve benim için de epeyi koşturmalı bir hafta olunca bunu da kayıtlara geçirmek istedim. Koşmak için o kadar bekliyorsun ki koşuyor olmak yormuyor. Nereye koştuğunu bilmemek bile ayağını sektirmiyor. Beni düşünen bir okur olduğunu bilmek ise maraton arasında nefeslenmemi sağladı, teşekkürler.

26 Haz 2021

HİKAYE

Savaşçı

Maratonun zafer turunu koşmak ve şampiyonluğa ulaşmak için Wembley’e adımını attığında yarışın lideriydi. Sonrası ise bambaşka bir hikâyeye dönüşmüştü. Kuşkusuz hayatında hiç maraton koşmayan bir atletin 1948 Londra Olimpiyatları’ndaki şaşırtıcı hikâyesi, daha güzel bir sonla bitmeyi hak etmişti.

13 Nis 2021

• Etienne Gailly'nin katıldığı 1948 Londra Olimpiyatları'ndaki maraton yarışını buradan izleyebilirsiniz.

13 Nis 2021