aposto-logo
TR
TREN

Süt endüstrisi siber güvenlik grubuyla birlikte çalışıyor

Siber suçlar yaygınlaştıkça Uluslararası Süt Ürünleri Birliği de bilgi paylaşımı ve korumaları güçlendirmek üzere adımlar atıyor.

27 Eylül - Tefal - apéro
Tefal ile birlikte

— Tüm mutfağı tek cihaza sığdırmak mümkün mü? — Tefal Easy Fry Grill Steam : Mümkün . Son bir yılda Türkiye’de airfryer satışlarının beş katına çıkmasına şaşırmamalı; hepimiz mutfakta “hızlı, pratik, çok yönlü, ekolojik ve sağlıklı” çözümler arıyoruz. Türkiye’deki 30’ncu yılını kutlayan Tefal , çözümün onda; Tefal Easy Fry Grill Steam ’de olduğunu söylüyor. Nedir? Az yağlı fritöz demek yetmez; sıcak havayla kızartma ve ızgaradan çok daha fazlasını sunan Tefal Easy Fry Grill Steam , sağlıklı ve lezzetli yemekler yapmayı zahmetsiz hâle getiriyor. Ne kadar kurtarıcı anlatalım: İster ekstra çıtır ister nefis ızgara: Hava ile kızartma , ızgara ve buharda pişirmeyi tek bir cihazda birleştiriyor. Ekstra Çıtır teknolojisiyle çok az yağla veya hiç yağ eklemeden kızartmalar yapmayı sağlıyor. Ürünü benzerlerinden ayıran buharda pişirmeyi atlayamayız. Buhar ve havayla kızartma modlarını birleştirerek balıktan sebzelere kadar birçok tarifte dışı çıtır içi yumuşacık sonuçlar alabilirsin. Kalabalık sofraların üstesinden geliyor: 6,5 litre kapasitesiyle dilediğin kadar misafiri ağırlayabilir, lezzetli ve sağlıklı sofralarla akılları baştan alabilirsin. Temizlik derdi de neymiş: Pratik ve hızlı yönünü pekiştiren bir diğer özelliği ise kolayca temizlenebilmesi. Buhar temizlik modu sayesinde sadece düğmeye basarak yağ ve kirden kolayca arındırılabiliyor. Hızlı sonuçlar, daha az enerji ve mutfakta mutlu bir sen için Tefal Easy Fry Grill Steam burada .

Daha fazlasını öğren

apéro

apéro

İştah ve ufuk açan yemek yayını. Her çarşamba ve cumartesi önlüğünü giyer.

Uluslararası Süt Ürünleri Birliği (DFA), siber tehdit bilgilerini paylaşmak ve saldırılara karşı savunma güçlendirmek için gıda odaklı bir siber güvenlik grubuyla birlikte çalışıyor. Birlik, gıda şirketlerine karşı siber suçların son yıllarda artması sebebiyle endüstri liderleri ve işletmelerini korumak için istihbarat, tehdit analizi ve risk yönetimi uygulamalarını kullanmaya yönlendiriyor. 

  • Neden? Son yıllarda süt ürünleri işletmelerini etkileyen en az üç büyük siber saldırı yüksek maliyetlere ve kesintilere neden oldu. Boston Globe'un haberine göre Massachusetts merkezli HP Hood Dairy, 2022’de 13 süt tesisini bu geçici olarak kapattı. Şirket bazı ürünleri imha etti ve müşterilerini siber saldırı nedeniyle teslimat gecikmeleri konusunda uyardı. Bloomberg'in haberine göre Schreiber Foods'a yönelik bir saldırı kısa süreliğine ülke çapında krem peynir kıtlığına yol açtı.
  • Neden önemli? Teknoloji ilerlemeye devam ettikçe ve endüstriler günlük operasyonlarını iyileştirmek için otomasyona ve teknolojiye daha fazla bağımlı hâle geldikçe gıda şirketleri kendilerini siber risklere ve güvenlik açıklarına daha açık hâle getiriyor. Dünya Ekonomik Forumu'na göre siber saldırıların çözümlenmesi ortalama 1 milyon dolardan fazlaya mal oluyor. Üretim gecikmeleri, itibar, müşteri ve stok kaybı gibi uzun vadeli etkiler süt ürünleri işletmelerinin maliyetlerini artırıyor. Bu tehditlerle başa çıkmak için IDFA, dernek üyelerine saldırılara karşı savunmayı güçlendirmelerine yardımcı olacak yöntem ve kaynak sağlamak üzere siber güvenlik çalışmalarını genişleteceğini söyledi. IDFA'nın üyeleri arasında Danone, Nestle ve süt endüstrisinden birçok işletme var.
  • Ne dediler? IDFA’nın Başkan ve CEO’su Michael Dykes yaptığı açıklamada, "Siber suçluların süt ürünleri şirketlerine odaklandığı açık. Bu aktörlerden her zaman iki adım önde olmayı hedeflemeliyiz. Üreticilerle birlikte çalışarak işlerimizi sekteye uğratma çabalarını engellemek için en iyi uygulamaları paylaşıp bunu başarabiliriz," dedi.
Hikâyeyi paylaşmak için:

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

apéro

apéro

İştah ve ufuk açan yemek yayını. Her çarşamba ve cumartesi önlüğünü giyer.

NEREDE YAYIMLANDI?

apéroapéro

BÜLTEN SAYISI

🗞️ apéro gazete #21 Süte siber güvenlik önlemi

apéro gazete'de bu hafta: Geçtiğimiz aylarda DSÖ'nün aspartam hakkında yaptığı açıklamalara rağmen diyet kola satışları artıyor. İngiltere peynirleri hakkında yazılmış en eski kitap ülke yemek tarihi adına heyecan yarattı.

27 Eyl 2023

Tefal ile birlikte
apéro gazete

YAZARLAR

apéro

İştah ve ufuk açan yemek yayını. Her çarşamba ve cumartesi önlüğünü giyer.

İLGİLİ OKUMALAR

;