Klarna ile ilgili hikayeler

• Apple , şimdi al sonra öde (BNPL) ürünü Apple Pay Later 'ı piyasaya sürüldükten bir yıl sonra kullanımdan kaldırıyor. Bir adım sonrası: Şirket, Apple Pay kullanıcılarına BNPL kredileri sunmak için üçüncü taraf bir sağlayıcı kullanacak. Apple, bunun ABD merkezli Affirm ile ortaklık kurdu.

26 Haz 2024

EXANTEEXANTE

HİKAYE

Ödeme sistemleri özelinde tahvil ihraçları nasıl şekilleniyor?

2024'te küresel tahvil ihraçları, artan faiz oranlarına rağmen önemli bir hareketlilik gösterdi. Bu dönemde özellikle fintech şirketleri, büyüme stratejilerini finanse etmek ve operasyonel sermaye ihtiyaçlarını karşılamak için tahvil ihraçlarına yöneldi. Bu kapsamda bu yıl, toplamda yaklaşık 60 milyar dolar değerinde tahvil ihracı gerçekleştirildi.

Eren Kuru

·

21 Haz 2024

odeme-sistemleri-ozelinde-tahvil-ihraclari-nasil-sekilleniyor
• CNBC ve Statista'nın Temmuz ayında ikinci kez yayımlayacağı World’s Top FinTech Companies raporunda yer alan şirketlerden biri olmak için buradan başvuru yapabilir, önceki senenin listesine link üzerinden ulaşabilirsiniz. 29 Şubat'ta başlayan başvuru süreci 24 Nisan'a kadar devam edecek.

14 Mar 2024

• Fintech şirketi Klarna , yapay zeka asistanının 700 kişinin işini yaptığını iddia etti . Şirket, chatbot'un tüm müşteri hizmetleri konuşmalarının üçte ikisini üstlendiğini söylüyor. Ne demek? Bu oran, OpenAI destekli asistanın bir ay önce başlatılmasından bu yana 2,3 milyon konuşmaya katıldığı anlamına geliyor.

02 Mar 2024

İlham Veren FinTech’ler: Klarna

Başarılı FinTech’i tüm ayrıntıları ile mercek altına aldık...

02 Haz 2023

ilham-veren-fintechler-klarna
• Swedish payments group Klarna reported wider losses for 2022 at 10.5 billion crowns (€950mn) against 6.6 billion crowns in 2021, with an improving performance in the fourth quarter. via CNBC The big picture: The fast-growing, privately held fintech saw business conditions deteriorate last year as consumer confidence was hit by soaring inflation and the war in Ukraine. On the other hand: Klarna’s chief executive Sebastian Siemiatkowski’s pay increased 35%...Devamını Oku

01 Mar 2023

Klarna’dan Spotify tarzı yeni özellik Klarna, inovasyon anlamında dikkat çekici FinTech platformlarından ve bu kapsamda kendisinden söz ettirmeyi biliyor. Sunulan son özellik de bunun başka bir işareti. Klarna kullanıcılarına, harcama alışkanlıklarına ilişkin yararlı içgörüler sunan ‘2022 özeti’ maiyetindeki Money Story’i sundu . Money Story, sosyal medya dünyasında yaygın bir trend olan ‘hikaye formatındaki’ bir akış ile harcama modellerini görselleştiriyor ve kullanı...Devamını Oku

27 Oca 2023

İsveçli FinTech Anyfin’e 30 milyon dolar yatırım Tüketicilere yönelik krediler ve kredi kartı borçlarını yapay zeka teknolojisi ile yeniden finanse etmeyi teklif eden İsveçli FinTech Anyfin, 30 milyon dolar yatırım aldı. C Serisi Yatırım Turu, Northzone liderliğinde Accel, EQT Ventures, FinTech Collective, Quadrille Capital, Augmentum Fintech ve Citi Ventures’in katılımıyla tamamlandı. Kasım 2017’de Klarna ve Spotify gibi şirketlerde önemli roller üstlenmiş Filip Polh...Devamını Oku

20 Oca 2023

• Sweden's fintech company Klarna predicted that they will return to monthly profitability in the second half of next year after reporting a 22% jump in revenue and gross merchandise volume (GMV) in the first nine months of the year. However, the company's CEO Sebastian Siemiatkowski underscored that they still may post a loss for the full year of 2023, in an interview.

01 Ara 2022