aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

Melih Cevdet Anday ile ilgili hikayeler

Kronos Quartet

Beş asırlık müzik titanları şehre geliyor.

09 Oca 2024

Alitaşı Sokağı, Kale (23 Kasım 1986). Kaynak: BVW Photos Mini bir Ankara fotoğraf arşivi: " BVW Photos ", Brian Williams Yayalar, hareketlilik, ulaşım, trafik: " Söğütözü Odağında Aktiviteye Bağlı Kentsellik ", Mekan ve İnsan (Spotify) Melih Cevdet Anday'ın ilk tefrika romanı: " Barem Kanunu ", Everest Yayınları tarafından 77 yıl sonra kitaplaştırıldı. Direnişin dijital hafızası: " 15-16 Haziran Büyük İşçi Direnişi Haritası ", DİSK Çizimlerle Gezi 10...Devamını Oku

18 Haz 2023

📚 Haftanın önerisi: Günebakan , bu hafta çıkan "Sadece Seçim Değil, Aynı Zamanda Geçim" başlıklı sayısında Melih Cevdet Anday'ın baskıcı bir rejimde sorunların çözümü olacağına inanılan gizli emir beklemenin hikâyesini anlattığı Gizli Emir romanını öneriyor. Bu sayıyı e-posta olarak aldıysanız, Aposto'nun mobil uygulaması ve web uygulamasını da kullanabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Önümüzdeki hafta görüşmek üzere.

13 May 2023

Başlığı değiştirmedim. Ama bu ay öykü değil, yeni okuduğum bir romanı önereceğim: Gizli Emir. Melih Cevdet Anday, baskıcı bir rejimde sorunların çözümü olacağına inanılan gizli emir beklemenin hikâyesini anlatıyor. Rejimin kurtarıcılığını beklemek de tabii sorunları çözmüyor. Keyifli okumalar.

10 May 2023

PsikeartPsikeart

HİKAYE

Yas "tutma" mücadelesi

Yitirdiklerimize ilişkin anılarımızın tazeliği bazen korkutucu bir saydamlığa sahip olabilir.

İshak Sayğılı

·

12 Nis 2023

1Kitap1Mekan1Kitap1Mekan

HİKAYE

📚 Okuduklarımdan öneriler

Kütüphanemi düzenlerken gözüme çarpan, üzerine notlar aldığım birkaç kitabı sizinle de paylaşmadan geçemedim. Uzun bir bayram tatilinde keyifle okuyacağınıza eminim!

Duygu Özdemir

·

02 Tem 2022

İşte haftanın filmleri: 18 Şubat: Tüm zamanların en tartışmalı filmlerinden biri olan Duyular İmparatorluğu , ustasıyla tutku dolu ve tehlikeli bir ilişki içine giren bir hizmetkarı konu ediyor. Cinsel saplantılar üzerine zorlayıcı bir deneyim. 19 Şubat: İkizleriyle yaşayan bir annenin gerilim dolu hikayesini anlatan Ölümcül Oyun , gösterildiği sene festivalleri sallamıştı. Hâlâ izlemediyseniz keşfetme zamanı. 20 Şubat: Paris’te yaşayan felse...Devamını Oku

10 Mar 2021