aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

hane ile ilgili hikayeler

Aposto KitapAposto Kitap

HİKAYE

Gece Yarısı Kütüphanesi’nde yaşamla ölüm arasında

Edebiyatın gücü ve depresyonla tetiklenen bir limbo üzerine.

12 Tem 2023

İstanbul'da Renzo Piano İmzası

İtalyan mimarlık stüdyosu Renzo Piano Building Workshop, Türkiye'deki ilk projesi olan İstanbul Modern Sanat Müzesi'nin inşaatını tamamladı.

12 May 2023

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Endüstri mirasından kültür-sanat merkezine: Müze Gazhane

“Müze Gazhane, tarihî bir mirasın ve kolektif, büyük bir çabanın sonucu olarak doğdu. Böylesine önemli simgesel bir değerin, her metrekaresini değerlendirmek bizim için çok değerli.”

Dilara H. Kaya

·

29 Oca 2023

Şehrin en yeni eski pazarı: CMTPZR #çokseslipazar Nedir? İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kültür sanat hayatına kazandırdığı Müze Gazhane, CMTPZR #çokseslipazar ile İstanbulluları karşılamaya hazırlanıyor. Şehrin en yeni pazarı 3 Aralık itibarıyla her cumartesi Müze Gazhane’de olacak. Neler var? İBB iştiraklerinden Kültür AŞ organizasyonuyla gerçekleşecek CMTPZR #çokseslipazar’da İstanbul sakinleri; sahaflar, plak ve müzik dükkânları, efemera ve koleksiyon ...Devamını Oku

27 Kas 2022

Bira bulamıyorlarsa pasta yesinler!

Fatih Merkez Pasta ve Birahanesi'nin hikâyesi... Bir dükkân neden hem pastacı hem de biracı olur? Bu konsept nasıl doğdu?

Fotoğraf: Cumhuriyet 6. Hava kararınca: Jakuzi (Akustik) Nedir? Konser . Fantezi Müzik albümüyle aklımızı başımızdan alan, son kısaçaları Açık Bir Yara’yla da sevenlerini yeniden mutlu eden Jakuzi’nin akustik performansıyla bir randevun var. Nerede? Müze Gazhane Ne zaman? 13 Ekim Neden gitmeli? Yeni işlevi ve yepyeni konseptiyle İstanbulluları ağırlayan Müze Gazhane’nin mum ışığı eşliğindeki ortamında Jakuzi konseri, hem de akustik. Daha fazla...Devamını Oku

10 Eki 2021