aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

hayvan hakları ile ilgili hikayeler

Kafesin Sesi , hayvan hakları denildiğinde pek çok kişi tarafından kapsam dışında bırakılan ve çeşitli şekillerde kaynak olarak kullanılan hayvanların temel yaşam hakkından başlayarak tüm haklarına yönelik farkındalığı artırmak amacıyla hazırlanmış bir belgesel. Sivil Düşün desteğiyle Sena Gizem Demir ’in projesi olarak yönetmen Emre Çavdar tarafından çekilmiş.

28 Nis 2022

AngstAngst

HİKAYE

ANGST İNSANLARI

2021'de kimlerin harekete geçme çağrısını duyduk? ANGST İnsanları'nda tanıştıklarımızı ziyaret ediyoruz.

28 Ara 2021

AngstAngst

HİKAYE

ETİK SEÇİMLER

Cruelty-free tercihler: Etik Seçimler.

19 Eki 2021

• PETA: Hayvanlara Etik Muamele İçin Mücadele Edenler (People for the Ethical Treatment of Animals) bir hayvan hakları organizasyonu. Norfolk, Virginia kökenli ve yaklaşık iki milyon üye ve destekçiye sahip organizasyon dünyanın en büyük hayvan hakları grubu olarak geçiyor.

12 Eki 2021

• 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu : Amacının hayvanların rahat yaşamların temin edebilmelerinin, acı, ıstırap ve eziyet çekmelerine karşı en iyi şekilde korunmalarının ve her türlü mağduriyetlerinin önlenmesini sağlamak olması gerekirken hayvan hakları örgütleriyle defalarca görüşülmesine rağmen ne örgütlerin taleplerininin ne de meclis komisyon raporunun tam anlamıyla karşılık bulduğu yasa. Failleri caydırı cezaların olmadığı, cezaların alt limitlerinin çok düşük ...Devamını Oku

12 Eki 2021

AngstAngst

HİKAYE

TÜRKİYE'NİN HAYVAN HAKLARI KARNESİ

Türkiye hayvan hakları meselesinin neresinde? Hayvanları Koruma Kanunu'nda değişiklik yapılırken hayvan hakları aktivistlerinin talepleri dikkate alındı mı?

12 Eki 2021

Sarp'ın meselelerinden biri de hayvan hakları — herkesin olması gerektiği gibi. Onun Ayvalık'a yerleşmesi demek pek tabii bu meseleye dair burada eyleme geçmesi ve farkındalık yaratması da demekti. Göçün en güzel yanı, b irbirimizden öğrendiklerimizdi. Âdettendir: Ayvalık Hatırası önünde Sarp, Ayvalık'ta sokak hayvanlarının hâli nicedir? Sen bununla ilgili neler yapıyorsun? Ayvalık'ta yaşayanların çok büyük bölümü, ister hep burada yaşamış ister yakın zaman...Devamını Oku

05 Eyl 2021