aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

mısır ile ilgili hikayeler

Pareto MevzuatPareto Mevzuat

HİKAYE

Pakistan menşeli bazı ürünlerin ithalatı için tarife kontenjanı belirlendi

Ek olarak, bazı ürünler için gümrük vergileri kaldırılırken bazı ürünlere de ek mali yükümlülük uygulanacak

04 May 2023

apéroapéro

HİKAYE

Tahıl ithalatına %130’luk tarife

Yerel üreticiyi korumak için tarım ithalatına %130'luk tarife uygulanacak.

28 Nis 2023

Göksulu mısırcı: Günde 7 bin mısır satardık 4 Eylül 1934 tarihli Zaman gazetesinde yayımlanan E. Nejat imzalı haberde Göksulu bir mısırcı ile detaylı bir söyleşi yapılmış. Kamil Usta, kendisinden önce Göksu’da mısırcılık yapan Kıvırcık lakaplı Ermeni birinin yanında ortak olarak işe başlıyor. Kamil Usta, ilk on sene boyunca beraber çalıştıklarını, ardından Ermenilerin gittiklerini, kendisinin yalnız kaldığını söylüyor. Zamanında 15 çırak çalıştıran, 14 kazan kaynatan K...Devamını Oku

16 Ağu 2022

• Ukrayna 'dan yola çıkan mısır yüklü gemi, İstanbul Boğazı'ndaki denetimlerin ardından, Lübnan'a gitmek üzere yola çıktı. Buğday fiyatları: Ukrayna'dan ihracatın yeniden başlamasıyla birlikte buğday fiyatları bir haftanın dip seviyesine geriledi.

04 Ağu 2022

• Ukrayna Ziraat Üreticileri Sendikas ı Başkan Yardımcısı Denys Marchuk Rusya'nın saldırıları nedeniyle bu yıl mısır, ayçiçeği ve kolza üretiminde düşüş yaşanabileceğini; bu ürünlerin yerine karabuğday, yulaf, akdarı gibi tahıl ürünlerinin tercih edilebileceğini öngördüklerini ifade etti .

12 Mar 2022

• Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), bu ay zamlı fiyattan (450 ila 700 lira arası) satışa sunduğu 1 milyon 220 bin ton hububatın (buğday, arpa, mısır) gelen tepkiler üzerine aralık ayı fiyatından satılacağını duyurdu .

12 Oca 2022

• Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), bu ay zamlı olarak satışa sunduğu 1 milyon 220 bin ton hububatı gelen tepkiler üzerine eski fiyattan satacağını açıkladı . Bir adım geriden: TMO; buğday, arpa, mısır gibi hububat ürünlerini ton başına 450 ila 700 lira arasında değişen zamlı fiyatla satışa sunacağını belirtmiş; artışın ekmek ve yem fiyatlarında da zam yapılmasına yol açabileceği ifade edilmişti.

08 Oca 2022

apéroapéro

HİKAYE

Bir türküyle tarım politikası değişir mi?

Zeytinyağlı Yiyemem Aman türküsünün arkasındaki komplo teorisine dair bir aydınlatma.

Burcu Biçer

·

24 Kas 2021

• Buğday fiyatları, yükselen talebin ve kuraklık nedeniyle azalan arzın etkisiyle yükselişini sürdürdü. Buğdayın Şikago borsasında işlem gören vadeli kontratları 2012'den bu yana en yüksek seviyesini gördü. Buğdayda yaşanan artışla mısır fiyatlarının da iki ayın zirvesine ulaştığı belirtildi .

06 Kas 2021

• limon, kavun, muz, mısır, hardal, ayçiçeği, papatya, güneş, civciv, arı, taksi, Tweety, Sünger Bob, Pikachu, McDonald's... Stump - Austin Lee Bubbler - Alcove Neenineen Fosa Lamp - Marcelo Suro Sun City - Soft Baroque Falabella Stools- Lucy Kurrein Say It Loud - Tiff Massey

İrem Göçmen

·

30 Eyl 2021