aposto-logo
TR
TREN

psikolog ile ilgili hikayeler

PsikeartPsikeart

HİKAYE

Toplumsal travma sonrası yas süreci

Hak ihlallerinin, kolektif travmaların ve politik çatışmaların en çok yaşandığı ülkeler, travma psikolojisi literatürüne de en az katkının yapıldığı ülkeler.

Ceylan Akgün

·

19 Nis 2023

ÖNERİYORUZ Farklı alanlardaki sağlık uzmanlarıyla iletişime geçmeye, online randevu almaya ve online muayene olmaya olanak sağlayan bir platform olan MediBulut , depremzedelere ve yakınlarına destek olmak isteyen psikologlara özel; iki taraf için de tamamen ücretsiz bir ortam sağlayarak birlikte iyileşmemize destek olmak istiyor . Gönüllü psikologları bu bağlantı üzerinden detaylı bilgi edinmeye ve yaralarımızı birlikte sarmak için üye olmaya davet ediyor.

17 Şub 2023

473. Bölümün Transkripti

Podcast bölümümüzdeki haberlerin ayrıntıları

03 Kas 2022

STRES HER ZAMAN KÖTÜ MÜDÜR? Stres - Performans Eğrisi Stres her zaman kötü bir şey mi? Görünüşe göre öyle değil. Stres ve performans arasında Yerkes-Dodson eğrisi adı verilen bir ilişki var. 1900'lerde iki Harvard psikoloğu [Robert Yerkes ve John Dillingham Dodson tarafından keşfedildi. İki psikolog, performans ile stres/kaygı arasında ters U şeklinde bir ilişki olduğunu buldu. Fazla stres, performans için kötü. Ama çok az stres de aynı şekilde kötü. Çünkü işleri ...Devamını Oku

22 May 2022

• Çevrimiçi psikolojik danışmanlık platformu Terappin , 1,1 milyon dolar yatırım aldı. Uzman psikologların diploma, lisans ve sertifika bilgilerini girerek referansları vasıtasıyla katılabildiği platformda seanslar 45 dakika sürüyor ve kullanıcılar üyeliklerini gerçekleştirdikten sonra 10 dakika içerisinde alanında uzman bir psikoloğa danışabiliyor. Hem Android hem de iOS uygulaması bulunan girişim, 5 dilde hizmet vermeyi hedefliyor.

19 May 2022

20'lik20'lik

HİKAYE

Ben her bahar sanatçı olurum

Mevsimlerin duygu durum ve yaratıcılığımız üzerinde sörf yapması üzerine...

Bensu Cangüler

·

28 Nis 2022

315. Bölümün Transkripti

Podcast bölümümüzdeki haberlerin ayrıntıları

18 Mar 2022

QuandoQuando

HİKAYE

İyi hissettiren uygulama, Hiwell

Uzman psikologlarla çevrim içi seanslar düzenlemek mümkün...

11 Mar 2021

Çevrim içi psikolojik danışmanlık hizmeti: Hiwell Şikago Üniversitesi tarafından yürütülen bir araştırma, "çok mutlu" olduğunu söyleyen kişi sayısının 2018 yılından bu yıla %31'den %14'e indiğini gösteriyor. Herkes zaman zaman psikolojik desteğe ihtiyaç duyabiliyor. Fakat psikolojik destek ihtiyacı duyanların psikolog arama süreçlerinde kendileri için doğru psikologu bulmaları; sosyal baskılar, hizmetin pahalı olması ve her yerde ulaşılabilir olmaması gibi sebep...Devamını Oku

10 Mar 2021