aposto-logoÇarşamba, 7 Haziran 2023
aposto-logo
Çarşamba, Haziran 7, 2023
Aposto Üyelik

Salon İKSV’den +1 Hafta Sonu Konserleri

Konoba, Dry Cleaning, Hey! Douglas, The Away Days, Pitohui ve sürpriz isimlerin ağırlandığı konser serisi; 1 - 4 Haziran tarihleri arasında Salon İKSV'de olacak.

  • Nedir? Konser serisi. Salon İKSV sahnesi; dört günlük konser serisinde Konoba, Dry Cleaning, Hey! Douglas, The Away Days, Pitohui ve sürpriz isimleri ağırlayacak.
  • Nerede? Salon İKSV
  • Ne zaman? 1 - 4 Haziran
  • Neden gitmeli? 70’lerin ve 80’lerin müziği ile elektronik müziği başarıyla harmanlayan Hey! Douglas; ülkemizin bilinen ilk dream-pop, shoegaze grubu The Away Days; electropop ve downtempo müziği ile dinleyicilere rüya ile gerçeklik arasında kaybolma fırsatı veren Konoba; doğaçlama üzerinden çok katmanlı bir müzik üreten Pitohui; alışılmadık şarkı sözleriyle tanınan İngiliz post punk grubu Dry Cleaning’in yanı sıra sürpriz isimler Salon sahnesinde olacak.
  • Not almalı: 1 Haziran akşamı Belçikalı Raphaël Esterhazy’nin elektronik solo projesi Konoba; son turnesinin İstanbul durağında estetize, karanlık, melodik ve güçlü müziğiyle karşımızda olacak. Konoba’dan önce sahneye indie rock ve dream pop türünün dünyaya açılan yerli ismi The Away Days çıkacak. Ertesi gün Güney Londra’dan üç arkadaşın bir karaoke partisinden sonra kurmaya karar verdiği post-punk, indie grubu Dry Cleaning’i dinleyeceğiz. Vokal Florence Shaw’un arkasında, davulda Nick Buxton, gitarda Tom Dowse, basta Lewis Maynard’ı bir araya getiren gruptan önce de çok katmanlı müzik evrenini elektronik dokunuşlarla genişleten Pitohui sahnede olacak. Cumartesi akşamının sürpriz konserinin ardından hafta sonunu Hey! Douglas’la kapatacağız. Türkçe hip-hop’ın efsane gruplarından Mode XL ile Ankara sound’unun yaratıcılarından VEYasin’in solo projesi, pazar akşamı Salon’da olacak. Programa ve biletlere buradan ulaşabilirsin.
Hikâyeyi beğendiniz mi? Paylaşın.

İlgili Başlıklar

dream-pop

electropop

downtempo

post punk

indie rock

dream pop

karaoke

Konoba

Hey! Douglas

The Away Days

Pitohui

Salon

y Cleaning

Raphaël Esterhazy

İstanbul

Londra

Florence Shaw

Nick Buxton

Tom Dowse

Lewis Maynard

hip-hop

Mode XL

Ankara

Hikâyeyi beğendiniz mi?

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

Nerede Yayımlandı?

📅 Sinematografik Hazlar, Salon'da hafta sonu konserleri

Yayın & Yazar

Aposto İstanbul

İstanbul'dan seçilmiş etkinlikler, kültür sanat ajandası, şehir gündemi, tematik rehberler ve şehrin sınırlarından taşmaya değecek davetler her hafta e-posta kutunda.

;