aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

çekirdek enflasyon ile ilgili hikayeler

EXANTEEXANTE

HİKAYE

Kısa haftada gözler TCMB’de

23 Nisan’ın resmi tatil olması sebebiyle kısa haftada gözler TCMB’nin faiz kararında olacak. Yurt dışında ise ABD’de enflasyon ve büyüme rakamları gelecek.

EXANTEEXANTE

HİKAYE

Borsada yakın vadeye ilişkin olası senaryolar

Bayramdan önceki yaklaşık iki aylık sürede BİST-100 endeksi 8500-9450 yatay bandında hareket etti. Piyasadaki hâkim beklentiye göre endeksteki bu yatay süreç bayramdan sonra da bir süre daha devam edecekti, fakat öyle olmadı.

• ABD’de manşet enflasyon Ocak ayında aylık bazda %0,3; yıllık bazda ise %3,1 seviyesinde gerçekleşerek beklentilerin çok üzerinde kaldı. ABD Merkez Bankası’nın en çok dikkat ettiği gösterge olan gıda ve enerji hariç çekirdek enflasyon ise aynı dönemde aylık bazda %0,4 ile son sekiz ayın en yüksek artışını kaydederek yıllık bazda %3,9 seviyesinde sabit kaldı. 💥 Tepki: Enflasyonun beklentilerin üzerinde gerçekleşmesinin ardından, CME Fedwatch üzerinde Fed’in Mayıs ...Devamını Oku

14 Şub 2024

• Birleşik Krallık'ta enflasyon (TÜFE), Eylül'de yıllık bazda düşüş yaşanması yönündeki beklentilerin aksine gerilemeyerek %6,7 seviyesinde gerçekleşti. Enerji ve gıdanın dahil edilmediği çekirdek enflasyon ise bir önceki aya göre 0,1 puan gerileyerek yıllık bazda %6,1 oldu.

19 Eki 2023

EXANTEEXANTE

HİKAYE

Enflasyon beklentilerin hafif altında

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), nisan ayına ilişkin enflasyon verisini açıkladı

04 May 2023

EXANTEEXANTE

HİKAYE

3 adım daha

Bloomberg’in gerçekleştirdiği ankette Avrupa Merkez Bankası’nın politika faizini 3 kez daha artırdıktan sonra beklemeye geçeceği beklentisi oluştu.

18 Nis 2023

EXANTEEXANTE

HİKAYE

Manşet enflasyon %50,5

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) mart ayına ilişkin enflasyon verilerini açıkladı.

04 Nis 2023

HİKAYE

Küresel Piyasaların Son 7 Günü

IMF'den gelen küresel büyüme rakamları, ABD TÜFE verisi, petrolde kronik gerginlik ve dahası.

14 Eki 2022