Marmaray ile ilgili hikayeler

• Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Karayolları Genel Müdürlüğü'nün işletmesindeki köprü ve otoyolların bayram tatili süresince 9 gün ücretsiz olacağını; ayrıca İstanbul'da Marmaray ve Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem Hattı ile Gayrettepe-İstanbul Havalimanı-Arnavutköy Metro Hatları, Ankara'da Başkent Ray ve İzmir'de İzban'ın ücretsiz olarak kullanılabileceğini duyurdu.

05 Nis 2024

• İstanbul’da Ulaştırma Bakanlığı'na bağlı Marmaray'ın Üsküdar istasyonunda Çarşamba (dün) sabah saatlerinde kimliği belirsiz bir kişi intihar etti. Olaydan önceki gün de (19 Aralık) Suadiye istasyonunda 1 kişi yaşamına son vermişti.

21 Ara 2023

• İBB Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), İstanbulkart'ı olmayanların kullandığı kredi kartı ve banka kartlarıyla yapılan temassız ödemelerde fiyat farkı alınması kararından geri adım attı. Detaylar: Yeni düzenleme ile bu şekilde yapılan ödemelerde %33 indirime gidilirken; 80 liralık üç geçişlik bilet ve Marmaray'da tek geçiş ücreti 60 liraya düşürüldü.

27 Eki 2023

Osmanbey'in anahtarı Geçen hafta: Eskilerin sayfiyesi şimdilerin şehir merkezi Florya'da. Marmaray'ın arkasında, ağaçların içinde üretmeye alan açan İPA Kampüs. Gelecek hafta: Şehrin seslerinin peşinde. Caddebostan’dan Süreyya’ya.

18 May 2023

MAHALLE MAHALLE: Eskilerin sayfiyesi şimdilerin şehir merkezi Florya'da, Marmaray'ın arkasında, ağaçların içinde üretmeye alan açan İPA Kampüs. ROTA: Atatürk Deniz Köşkü Müzesi’nden Uludağ Et Lokantası'na. Florya sahil hattı. AYAKÜSTÜ: 18. Venedik Bienali Uluslararası Mimarlık Sergisi’nin ana mekânlarından, İKSV’nin koordinasyonunda düzenlenen Arsenale’deki Türkiye Pavyonu 20 Mayıs'ta açılacak ve 26 Kasım'a kadar ziyaret edilebilecek. Pavyonda "Hayalet Hikâyeleri: M...Devamını Oku

12 May 2023

SoliSoli

HİKAYE

Florya sahil hattı

Atatürk Deniz Köşkü Müzesi’nden Uludağ Et Lokantası'na.

Rana Mengü

·

12 May 2023

florya-sahil-hatti
SpektrumSpektrum

HİKAYE

Maltepe mitinginin ardından

Millet İttifakı'nın İstanbul mitingi muhalefetin kazanma iddiasını ortaya koydu.

Bartu Özden

·

10 May 2023

maltepe-mitinginin-ardindan
• Resmî Gazetede yayımlanan karara göre, 1 Mayıs İşçi Bayramı ve 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nda Ulaştırma Bakanlığı'nın işlettiği Gayrettepe-İstanbul Havalimanı metrosu, Marmaray, Başkentray ve İzban seferleri ücretsiz gerçekleştirilecek.

26 Nis 2023

SoliSoli

HİKAYE

13 dakikada Sirkeci

Ali Muhittin Hacı Bekir’den Yeni Cami’ye.

13 Nis 2023

13-dakikada-sirkeci