aposto-logo
TR
TREN

Marmaray ile ilgili hikayeler

• İBB Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), İstanbulkart'ı olmayanların kullandığı kredi kartı ve banka kartlarıyla yapılan temassız ödemelerde fiyat farkı alınması kararından geri adım attı. Detaylar: Yeni düzenleme ile bu şekilde yapılan ödemelerde %33 indirime gidilirken; 80 liralık üç geçişlik bilet ve Marmaray'da tek geçiş ücreti 60 liraya düşürüldü.

27 Eki 2023

Osmanbey'in anahtarı Geçen hafta: Eskilerin sayfiyesi şimdilerin şehir merkezi Florya'da. Marmaray'ın arkasında, ağaçların içinde üretmeye alan açan İPA Kampüs. Gelecek hafta: Şehrin seslerinin peşinde. Caddebostan’dan Süreyya’ya.

18 May 2023

MAHALLE MAHALLE: Eskilerin sayfiyesi şimdilerin şehir merkezi Florya'da, Marmaray'ın arkasında, ağaçların içinde üretmeye alan açan İPA Kampüs. ROTA: Atatürk Deniz Köşkü Müzesi’nden Uludağ Et Lokantası'na. Florya sahil hattı. AYAKÜSTÜ: 18. Venedik Bienali Uluslararası Mimarlık Sergisi’nin ana mekânlarından, İKSV’nin koordinasyonunda düzenlenen Arsenale’deki Türkiye Pavyonu 20 Mayıs'ta açılacak ve 26 Kasım'a kadar ziyaret edilebilecek. Pavyonda "Hayalet Hikâyeleri: M...Devamını Oku

12 May 2023

SOLİSOLİ

HİKAYE

Florya sahil hattı

Atatürk Deniz Köşkü Müzesi’nden Uludağ Et Lokantası'na.

Rana Mengü

·

12 May 2023

SpektrumSpektrum

HİKAYE

Maltepe mitinginin ardından

Millet İttifakı'nın İstanbul mitingi muhalefetin kazanma iddiasını ortaya koydu.

Bartu Özden

·

10 May 2023

apéroapéro

HİKAYE

Elif Boyner'le: İleri dönüşümde birtakım şehirli yöntemler

Bir yeme-içme mekânında atık yağdan sabuna, kahve posasından liköre, komposttan tabağa döngülerle kendi kendine yeten sistemler nasıl kurulur?

Reyhan Ülker

·

26 Nis 2023

• Resmî Gazetede yayımlanan karara göre, 1 Mayıs İşçi Bayramı ve 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nda Ulaştırma Bakanlığı'nın işlettiği Gayrettepe-İstanbul Havalimanı metrosu, Marmaray, Başkentray ve İzban seferleri ücretsiz gerçekleştirilecek.

26 Nis 2023

SOLİSOLİ

HİKAYE

13 dakikada Sirkeci

Ali Muhittin Hacı Bekir’den Yeni Cami’ye.

13 Nis 2023

• İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından yapılan açıklamaya göre toplu taşımaya %35 oranında zam yapıldı. ESHOT, İZDENİZ, İzmir Metro, İzmir Tramvay ve İZBAN’da 2 Ocak 2023’ten itibaren geçerli olacak yeni tarifeye göre tam biniş ücreti 8,78 lira, öğrenci biniş ücretinin ise 3 lira oldu. Yılbaşında ücretsiz: Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile Başkentray, Marmaray ve İZBAN ile ulaşım 1 Ocak saat 00.00'dan 2 Ocak saat ...Devamını Oku

30 Ara 2022