katma değer vergisi ile ilgili hikayeler

EXANTEEXANTE

HİKAYE

Dört aylık bütçe açığı 700 milyara yaklaştı

Bakanlık verilerine göre Nisan ayında bütçe açığı yıllık bazda %34,2 artışla 177,8 milyar TL’ye çıkarken, Ocak-Nisan döneminde gerçekleşen kümülatif açık ise %80,7 artışla 691,3 milyar TL’ye ulaştı.

16 May 2024

dort-aylik-butce-acigi-700-milyara-yaklasti
Aposto GünsonuAposto Günsonu

HİKAYE

Tosyalı Habertürk’e mi talip?

Ciner Grubu, Habertürk'ün satılacağı iddialarını yalanladı; fakat Tosyalı'nın yakın çevresine medya grubuna talip olduğunu söylediği ifade ediliyor.

Abdullah Esin

·

01 Haz 2023

tosyali-haberturke-mi-talip-1
SpektrumSpektrum

HİKAYE

Tosyalı Habertürk’e mi talip?

Ciner Grubu, Habertürk'ün satılacağı iddialarını yalanladı; fakat Tosyalı'nın yakın çevresine medya grubuna talip olduğunu söylediği ifade ediliyor.

Abdullah Esin

·

01 Haz 2023

tosyali-haberturke-mi-talip
Pareto MevzuatPareto Mevzuat

HİKAYE

BOTAŞ'ın ihale ve alım işlerine ilişkin yönetmelik yayınlandı

Mal ve hizmet alımları ile petrol ve doğal gaz arama, sondaj, üretim, taşıma, depolama ve gazlaştırma faaliyetleri ile ilgili olarak yapılacak her türlü mal ve hizmet alımlarına ilişkin hususlar belirlendi

11 May 2023

botasin-ihale-ve-alim-islerine-iliskin-yonetmelik-yayinlandi
PiccoloPiccolo

HİKAYE

Regl tabusu ve yoksulluğuna karşı: Hadi Konuşalım

Konuşmamız Gerek Derneği'nden Bahar Aldanmaz Fidan ve İlayda Eskitaşçıoğlu'nun kaleme aldığı, Aslı Alpar'ın da resmettiği kitabı okudun mu?

28 Kas 2022

regl-tabusu-ve-yoksulluguna-karsi-hadi-konusalim
• Fransa'da pazar günü gerçekleşecek seçim öncesi adaylar Emmanuel Macron ve Marine Le Pen canlı yayında karşı karşıya geldi. İki aday yaşam maliyeti, Ukrayna'nın işgali, iklim değişikliği ve göç hakkında yürütecekleri çalışmalardan bahsetti. Rusya'ya bağımlılık suçlaması: Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron rakibi Marine Le Pen'in Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e bağımlı olduğunu savundu. Le Pen'in partisi, 2014 yılında Rusya merkezli bir bankadan kredi almış, Le Pe...Devamını Oku

22 Nis 2022

Bizimki hak temelli bir mücadele — adaletsiz bir sistemi dönüştürmeye çalışıyoruz. 20. yüzyılın başından beri kullanılan, Türkiye’de de 1980’lerden itibaren yaygınlaşan modern menstrüel ürünler, onlarca yıl lüks tüketim ürünleri gibi vergilendirildi. Bugün hijyenik ped ya da tampon gibi temel ihtiyaçlarımız %18 katma değer vergisiyle (altın ve pırlanta gibi tüketim kalemleriyle) aynı oranda vergilendiriliyor. Biz hem bu adaletsizlikle, çocukların okullarda bu konuda he...Devamını Oku

29 Oca 2022

• Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu ( TESK ) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, gıda ürünlerinin fiyatlarında artış yaşandığını ve esnafın bu artışı satış fiyatlarına yansıtmak zorunda kaldığını söyledi. Palandöken, "Fiyatlar arttıkça esnafın hem kârı hem de satışı azalıyor. Özellikle temel gıda ürünlerinde fiyatların kısmen düşmesi için katma değer vergisinin oranı %1’e indirilmeli." dedi.

10 Oca 2022

• Birleşik Krallık'ta Maliye Bakanı Rishi Sunak, toplam değeri 30 milyar sterline varan bir teşvik paketi açıkladı . İşletmeleri ve istihdamı desteklemek üzere tasarlanan pakette belirli koşulları sağlayan işverenler için ücretsiz izinden dönecek çalışan başına 1.000 sterlin destek ödemesi, turizm ve konaklama sektörü için katma değer vergisi indirimi, damga vergisi indirimi ve benzeri teşvik adımları bulunuyor .

10 Mar 2021