aposto-logo
TR
TREN

Resesyon ile ilgili hikayeler

EXANTEEXANTE

HİKAYE

Yatırım Finansman ile Gündem Masası

Piyasalara değer kattığımız bir hafta bitiminden sevgilerle,

26 May 2023

EXANTEEXANTE

HİKAYE

Yatırım Finansman ile Gündem Masası

Piyasalara değer kattığımız bir hafta bitiminden sevgilerle,

07 Nis 2023

• Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva bu yıl ülkelerin üçte birinin resesyona gireceği tezini yineledi. Resesyona girmeyen ülkelerde de insanların zor günler geçireceğini ifade eden başkan, 2023'ün pek çok ülke ve bölge için 2022'den daha zorlu olacağının altını çizdi.

03 Oca 2023

• Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, 2023'ün zor bir yıl olabileceği konusunda uyarılarda bulunarak, “Dünya ekonomisinin üçte birinin resesyona girmesini bekliyoruz. Resesyonda olmayan ülkelerde bile yüz milyonlarca insan resesyona girmiş gibi hissedecek” ifadelerini kullandı.

03 Oca 2023

• Avro Bölgesi’nde sanayi üretimi ağustos ayında aylık bazda %1,5; yıllık bazda ise %2,5 arttı. Veri sırasıyla %0,5 ve %1,5 olan beklentilerin oldukça üzerinde gerçekleşti. Yıllık sanayi üretimi Avrupa Birliği’nde ise %3,5 arttı. Resesyon endişelerini az da olsa hafifleten verinin ilerleyen dönemlerde kötüleşmesi bekleniyor.

13 Eki 2022

Teknoloji Devleri İçin Kötü Zamanlar Kapıda Küresel ekonomik sıkıntılar ve artık kaçınılmaz olan resesyon, birçok sektörde olduğu gibi teknoloji devlerini de etkilemeye başladı. Geçtiğimiz birkaç hafta içerisinde gelen haberler bunun nasıl sonuçları olacağını anlamak için oldukça önemli. Snapchat ve Twitter reklam gelirlerindeki azalma gördü ve bunun devam edeceğini düşünüyor. Twitter her ne kadar Elon Musk'ı gerekçe gösterse de Snap bunun daha büyük bir mesele olduğ...Devamını Oku

31 Tem 2022

ParetoPareto

HİKAYE

Resesyon tartışmaları ne gösteriyor?

Dünya ekonomisi, enflasyondan kurtulmaya çalışırken resesyona sürükleniyor.

08 Tem 2022

🔮Pareto'da bu cuma "Resesyon nedir? Neden tüm ekonomistler ve uluslararası kuruluşlar resesyon riski konusunda uyarıyor?" sorularını tartışacak, mevcut ekonomik konjonktürün ve Fed kararlarının şirketlerin gelir beklentilerini ve gelecek planlarını nasıl değiştirdiğini irdeleyeceğiz. Cuma görüşmek üzere. Keyifli haftalar!

04 Tem 2022

• Brent petrol fiyatı , %5'i aşan düşüşle 110 doların altına geriledi. Resesyon endişeleri, bu düşüşte etkili oldu. Metal piyasası: Bakır fiyatları, benzer nedenlerle 8 bin 700 doların altına inerek 14 ayın en düşük seviyesini gördü. Çinko, alüminyum ve kalay fiyatları da geriledi.

23 Haz 2022