Stockholm ile ilgili hikayeler

DuendeDuende

HİKAYE

Spotify'ın Stockholm merkezinde iki gün

Spotify'ın Stockholm'deki genel merkezinde düzenlenen konferans serisinde konuşulanları ve müzik endüstrisinin geleceği ile ilgili öngörüleri yazdık.

Eda Solmaz

·

10 Haz 2024

spotifyin-stockholm-merkezinde-iki-gun
🤝 Buluşma: Bu yıl 18-19 Haziran'da Stockholm'de düzenlenecek Future Talent Summit'in gündeminde yapay zekanın toplumun, işin, eğitimin ve işin geleceğine etkileri olacak. Ayrıntılar: Yaklaşmakta olan değişime hazırlıklı olmak için Yuval Noah-Harari, Eric Brynjolfsson, Daniel Sussking, Tyler Cowen gibi isimlerin konuşmacı olarak katılacağı etkinliğin ayrıntıları burada .

11 May 2024

• İklim aktivisti Greta Thunberg , Mart ayındaki bir çevre protestosu sırasında polis emirlerine uymadığı gerekçesiyle İsveç mahkemesi tarafından suçlu bulundu. Thunberg, katıldığı oturma eylemi sırasında iki kez parlamento girişini engellemişti. Yaptırım: Stockholm Bölge Mahkemesi 21 yaşındaki Thunberg’e 7,000 İsveç kronu para cezası verdi. Ne dedi? Thunberg, "Biz gençler gibi barışçıl iklim protestocularının bu son derece ölümcül sisteme karşı hareket ettikler...Devamını Oku

11 May 2024

• Avrupa Birliği Komisyonu tarafından yaşam kalitesi, maaşlar ve konut kiraları değerlendirilerek 700 bin kişiyle yapılan yeni bir araştırma, İstanbul’un kira sorununda üst sıralarda yer aldığını ortaya koydu. Ayrıntılar: Araştırmaya göre Avrupa’nın kiracı için en pahalı kenti Cenevre oldu. Listede Cenevre’yi İstanbul ve Münih izledi. Bu iki şehirde yaşayan kişilerin yalnızca %10’u, kentlerinde uygun fiyata oturabilecekleri bir daire bulduğunu söyledi. Listeni...Devamını Oku

09 May 2024

• Almanya, İsrail'e askerî destek vererek "Filistin'de soykırıma ortak olduğu" suçlamasıyla Nikaragua'nın açtığı davada Uluslararası Adalet Divanı'nda savunma yaptı . Savunma: Almanya Dışişleri Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürü Genel Tania von Uslar-Gleichen, Nikaragua'nın Almanya’ya yönelik suçlamalarını "tek taraflı, gerçeklere, hukuka aykırı” olarak değerlendirdi ve kesinlikle reddettiklerini belirtti. Önemli detay: Stockholm Uluslararası Barış Araştırmal...Devamını Oku

10 Nis 2024

• E-ticaret platformu Ubuy, dünyanın en şık şehirlerini açıkladı . Değerlendirmede şehirdeki lüks alışveriş noktaları, giyim alışveriş hacmi ve şehrin dijital ayakizi verilerinden faydalanıldı. Listenin ilk sırasını Paris alırken, Fransa'nın başkentini Tokyo, Dubai, Milan ve Stockholm takip etti.

30 Mar 2024

🌱 İsveç Enstitüsü’nün Türkiye, Cezayir, Mısır, İran, Ürdün, Lübnan, Fas, Filistin veya Tunus’daki etki odaklı kadın girişimcilere yönelik düzenlediği She Entrepreneurs programı için başvuru süreci başladı. Detaylar: Program, online atölyeler ve mentorluk desteği ile İsveç’in Stockholm şehrinde bir hafta sürecek yoğun bir öğrenme sürecini kapsıyor. Son başvuru tarihi 12 Mart. Başvuru formuna Foodback aracılığıyla ulaşabilirsin.

28 Şub 2024

• Stockholm merkezli fintech Brite Payments , Dawn Capital liderliğinde gerçekleşen yatırım turunda 60 milyon dolar yatırım aldı. Yatırımı coğrafi genişlemesini hızlandırmak, pazar varlığını güçlendirmek ve ürün geliştirme araştırmaları için kullanacak olan girişim; Brite Anında Ödemeler Ağı'nın (Brite IPN) da geliştirilmesine odaklanacak. Nedir? Brite, tüketiciler ve çevrimiçi satıcılar arasında hesaptan hesaba (A2A) ödemeleri gerçek zamanlı olarak işlemek için açık ...Devamını Oku

10 Eki 2023

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Avrupa'da yükselen yeni trend: Kuran yakma eylemleri

İsveç'te bir göstericinin Kuran'ı Kerim yakmasının ardından ülkenin üçüncü büyük şehri Malmö'nün göçmenlerin yoğunlukta olduğu bir mahallesinde olaylar çıktı.

İlkim Emirler

·

25 Eyl 2023

avrupada-yukselen-yeni-trend-kuran-yakma-eylemleri
• Dünyanın en büyük ahşap şehri Stockholm’e geliyor. Projeden sorumlu firma Atrium Ljungberg aracılığıyla duyurulan Stockholm Wood City’nin temelinin 2025 yılında atılması ve ilk binaların 2027 yılında tamamlanması bekleniyor. Bilgi notu: Projenin web sitesinde Stockholm Wooden City “5 dakikalık şehir” olarak tanımlanıyor ve işe, markete ya da okula gitmek için ihtiyaç duyulacak her yerin sadece 5 dakikalık yürüme mesafesinde olacağı belirtiliyor.

26 Ağu 2023