aposto-logo
TR
TREN

Şikago ile ilgili hikayeler

DuendeDuende

HİKAYE

Şikago’dan Kopenhag’a, mutfaktan televizyona: The Bear

apéro ve Duende’nin birleştirdiği kişisel deneyimlerle, The Bear’e dair bir güzelleme.

25 Ağu 2023

OPLOG ABD’deki İlk Deposunu Şikago’da Açtı

OPLOG, orta ve büyük ölçekli şirketlerin omnikanal fulfillment (e-ticaret lojistiği) iş ortağı olmayı hedefliyor.

19 Haz 2023

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

1 Mayıs: İşçinin, Emekçinin Bayramı

İşçilerin 8 saatlik işgünü için Avustralya'da başlayan mücadelesi ABD ve Avrupa'da nasıl karşılık buldu; 1 Mayıs Türkiye işçi sınıfı için neler ifade ediyor?

Atilla Büyükurvay

·

01 May 2023

ParetoPareto

HİKAYE

Haftada 4 gün, günde 8 saat

Daha fazla çalışmak daha çok üretmenin önünde engel mi teşkil ediyor?

Atilla Büyükurvay

·

03 Şub 2023

ParetoPareto

HİKAYE

32 saat ya da daha az

Daha fazla çalışmak daha çok üretmenin önünde engel mi teşkil ediyor?

Atilla Büyükurvay

·

03 Şub 2023

• Global Gridded Model of Carbon Footprints projesi kapsamında bilim insanlarının hazırladığı bir rapor, karbon ayak izi en fazla olan ilk 100 kentin toplam emisyonun %18'ine sebep olduğunu ortaya koydu. Bu raporla küresel emisyonu azaltma çabalarında belli şehirlere odaklanarak başarı kazanabileceğine dair argümanlara güç kazandırdı. Karbon ayak izi en yüksek 10 şehir: Sırasıyla Seul, Guangzhou, New York, Hong Kong, Los Angeles, Şanghay, Singapur, Şikago, Tokyo ve ...Devamını Oku

03 Ağu 2022

• Ukrayna Altyapı Bakan Yardımcısı , "tahıl koridoru" anlaşması kapsamındaki ilk tahıl sevkiyatının çarşamba günü Çornomorsk limanından gerçekleşmesini öngördüklerini belirtti. Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov planın başarıya ulaşması için Rusya'nın tahıl ve gübre üreticilerine dönük dolaylı kısıtlamaların kaldırılması yönünde "BM'nin üzerine düşeni yapması gerektiğini" söyledi. Öte yandan: Peskov, Rusya'nın Odesa limanına yaptığı füze saldırısını askerî hedeflere yönelik...Devamını Oku

26 Tem 2022

DuendeDuende

HİKAYE

The Bear ve Şikago'nun müzikal mirası

Şu sıralar çokça gündemde olan The Bear dizisiyle Şikago'nun sokaklarına indik ve şehrin müzikal mirasında tat bırakan sanatçıları inceledik.

Koray Soylu

·

22 Tem 2022

• ABD 'nin Şikago kentindeki 4 Temmuz Bağımsızlık Günü kutlamalarında, düzenlediği silahlı saldırıyla en az 6 kişinin hayatını kaybetmesine 30 kişinin de yaralanmasına yol açan saldırganın yakalandığı açıklandı.

06 Tem 2022

• Şikago'da 4 Temmuz Bağımsızlık Günü kutlamaları sırasında gerçekleşen silahlı saldırıda 6 kişi hayatını kaybederken 24 kişi yaralandı. Bu satırlar yazılırken saldırganın henüz yakalanamadığı aktarıldı.

05 Tem 2022