aposto-logo
TR
TREN

13 bin 500 milyoner Çin'i terk edecek

Özel Servet Göçü Raporu 2023 sonuçları açıklandı
13 bin 500 milyoner Çin'i terk edecek

3 Temmuz - Benesta Benleo Acıbadem - Pareto
Benesta Benleo Acıbadem ile birlikte

Anadolu Yakası’nda yeni bir yaşam: Benesta Benleo Acıbadem Hayalinizdeki ev için en doğru zaman İstanbul’un en gözde semtlerinden Acıbadem’de çağdaş, sağlam ve konforlu bir yaşam için çalışmaların hızla devam ettiği Benesta Benleo Acıbadem ; merkezi lokasyonu, mühendisliği, çağdaş tasarımı, üstün standartları ve zengin sosyal olanaklarıyla ön plana çıkıyor. Neler var? Son deprem yönetmeliği olarak kabul edilen 2018 düzenlemeleri esas alınarak planlanan, uluslararası düzeyde kontrol ve denetleme sistemi uygulanan Benesta Benleo Acıbadem , yaş aldıkça değerlenen yapı malzemeleriyle zamansız bir tasarım olarak yükseliyor. Simpleks , bahçe dubleks , çatı dubleks , teras bahçeli ve loft daireleriyle farklı yaşam seçeneklerini bir araya getiren Benesta Benleo Acıbadem’de her dairede geniş kullanım alanına sahip balkon , bahçe veya teras yer alıyor. Akasya AVM’ye yürüme mesafesinde yer alan ve GATA Ormanı’na komşu olan proje; Anadolu Yakası’nın Bağdat Caddesi, Kadıköy, Kalamış Marina gibi merkezlerine; Zincirlikuyu, Beşiktaş, Levent, Mecidiyeköy, Taksim, Karaköy lokasyonlarına ve Boğaz hattına yakınlığıyla dikkat çekiyor. Dikkat dikkat: Yeni kampanyasıyla lükse bir adım daha yaklaştıran projede %20 indirim fırsatı sunuluyor. Benesta Benleo Acıbadem hakkında daha fazla bilgi almak için buradaki formu doldurarak iletişim talebinde bulunabilir ve yepyeni bir yaşam için ilk adımı atabilirsiniz.

Daha fazlasını öğren

Pareto

Pareto

İş dünyasından içgörü, sektör analizleri ve gelecek öngörüleri her pazartesi ve cuma e-posta kutunuzda.

Uluslararası yatırım yoluyla vatandaşlık ve oturum danışmanlığı hizmeti veren Henley & Partners, 13 Haziran 2023 tarihinde son on yılda özel servet göç eğilimlerini sistematik olarak izleyen küresel servet istihbaratı şirketi New World Wealth ortaklığıyla Özel Servet Göçü Raporu 2023 sonuçlarını açıkladı.

Nedir? Yatırım yapılabilir serveti 1 milyon dolar veya daha fazla olan kişilere odaklanan rapor, yalnızca dolar milyonerlerinin en son öngörülen 2023 yılı ülkelerdeki net girişlerini ve çıkışlarını, bir ülkeye yerleşen varlıklı kişilerin sayısı ile bir ülkeden göç edenlerin sayısı arasındaki farkı içeriyor.

Detaylar: 2023 yılında Birleşik Krallık'tan 3 bin 200 adet milyoner çıkışı bekleniyor, bu rakam geçtiğimiz yılki 1.600 milyoner göçünün iki katı. Böylece Birleşik Krallık, net kaybı 13 bin 500 seviyesinde beklenen Çin ve 6 bin 500 seviyesinde beklenen Hindistan'dan sonra üçüncü ülke konumunda. 

  • Dördüncü sırada 3 bin net kayıpla Rusya geliyor.
  • Brezilya'da net çıkışların 1.200, Hong Kong'da 1.000, Güney Kore'de 2022'deki net çıkışı iki katı olan 800, Meksika 700, Güney Afrika 500, ve Japonya 300 ile 2023'te dünya çapında tahmin edilen en büyük 10 milyoner kaybedenin geri kalanını oluşturduğu belirtildi.

Türkiye: Türkiye'ye 2022 yılında 300 milyonerin taşındığının belirtildiği raporda; Türkiye'de 1 milyon dolar ve üzeri servete sahip 44 bin 500 kişinin, 145 kişinin centi milyoner olduğu, 18 kişinin ise dolar milyarderi olduğu belirtildi.

Diğer taraftan: Avustralya’nın 5 bin 200 milyoner kazancını çekmesinin beklendiği 2023 raporunda, Birleşik Arap Emirlikleri'nin 2022'de rekor kıran 5 bin 200'lük akının ardından 2. sıraya gerilese de bu yıl yaklaşık 4 bin 500 milyonerlik net giriş elde etmesi bekleniyor. 

  • Singapur'a, 2023'te yaklaşık 3 bin 200 yüksek net değerli bireyin girişi ile kayda geçen en yüksek ülkeler arasında 3. sırada yer alacağı belirtildi. İsviçre 1.800 net milyoner girişi ile 4. sıraya, Kanada'nın 1.600 net giriş ile 5. sıraya, Yunanistan 1.200, Fransa'nın 1000 kişiye, Portekiz 800, Yeni Zelanda'nın 800 ile tahmini milyoner girişlerinde bu yılın ilk onu arasına girecekleri açıklandı. 
  • İsrail'in, 2022'deki 1.100 net milyoner girişinin bu yıl neredeyse yarı yarıya 600'e ile ilk 10'dan düşeceği tahmin edildi.

Açıklamalar: New World Wealth Araştırma Müdürü Andrew Amoils“Bu pandemi ile başlayan bir konu değil” dedi. Çin'in son on yıldır her yıl en büyük milyoner ayrılışı ile karşı karşıya kaldığını ve bunun ülkedeki genel servet büyümesinin yavaşlamasına neden olduğunu söyleyen Amoils “Son çıkışlar normalden daha zarar verici olabilir. Çin ekonomisi 2000'den 2017'ye güçlü bir şekilde büyüdü, ancak o zamandan beri ülkedeki servet ve milyoner sayısı artışı (ABD doları cinsinden ölçüldüğünde) önemsiz bir düzeyde” şeklinde konuştu.

  • 2023 ve 2024 için sırasıyla 122 bin ve 128 bin olması beklenen küresel tahminlerle, son on yılda milyoner göçünde istikrarlı bir büyüme olduğunu söyleyen Henley & Partners CEO’su Dr. Juerg Steffen"Genel olarak, özel servet göçü eğilimleri bu yıl pandemi öncesi kalıplara dönecek gibi görünüyor; Avustralya, Covid salgınından önceki beş yılda olduğu gibi net girişlerde en üst sırayı geri alıyor ve Çin, son on yılda her yıl olduğu gibi, sahip olduğu en büyük net çıkışları görüyor. Dikkate değer istisnalar, eski zenginlik mıknatısları, Birleşik Krallık ve ABD'dir” ifadelerini kullandı.
Hikâyeyi paylaşmak için:

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

Pareto

Pareto

İş dünyasından içgörü, sektör analizleri ve gelecek öngörüleri her pazartesi ve cuma e-posta kutunuzda.

İLGİLİ BAŞLIKLAR

milyoner

Henley & Partners

New World Wealth

Birleşik Krallık

Hindistan

Rusya

Brezilya

Güney Kore

Meksika

Güney Afrika

Japonya

Türkiye

Avustralya

Birleşik Arap Emirlikleri

Singapur

İsviçre

Kanada

Yunanistan

Fransa

Portekiz

Yeni Zelanda

İsrail

NEREDE YAYIMLANDI?

ParetoPareto

BÜLTEN SAYISI

💰 İşverenin tercihi, servetin göçü

Kariyer.net'in İşverenin Tercihi analizi ve Henley & Partners 2023 Özel Servet Göçü Raporu sonuçlandı

03 Tem 2023

YAZARLAR

Pareto

İş dünyasından içgörü, sektör analizleri ve gelecek öngörüleri her pazartesi ve cuma e-posta kutunuzda.

İLGİLİ OKUMALAR

;