aposto-logo
TR
TREN

Kitap ile ilgili hikayeler

Patrick Rothfuss, Fotoğraf: Gage Skidmore (Flickr) ✒️ Patrick Rothfuss , Kral Katili Güncesi serisinin 3. kitabı olan The Doors of Stone için verdiği tadımlık bölüm yayımlama sözünü neden yerine getirmediğini açıkladı. Birkaç adım geriden: Rothfuss, 12 yıldır beklenen kitabının açılışını ve başka bir bölümünü WorldBuilders isimli hayır kuruluşu adına 100 bin dolar toplanırsa canlı yayında okuyacağını belirtmişti. Serinin başlangıcı olan Rüzgârın Adı 2007’d...Devamını Oku

22 Eki 2023

5. Kıraathane Kitap Şenliği başladı

Şenliğin beşinci edisyonu 24 Eylül’e kadar Kıraathane İstanbul Edebiyat Evi’nde.

19 Eyl 2023

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

5. Kıraathane Kitap Şenliği başladı

Şenliğin beşinci edisyonu 24 Eylül’e kadar Kıraathane İstanbul Edebiyat Evi’nde.

17 Eyl 2023

📖 Çocuk, Köstebek, Tilki ve At İllüstrasyon çocuk ve gençlik edebiyatı yayını Piccolo'nun son sayısından. Görselin temsil ettiği Çocuk, Köstebek, Tilki ve At, Charlie Mackesy'nin Türkçeye Tankut Baler tarafından çevrilen ve Barnes and Noble Yılın Kitabı Ödülü ve Waterstones Yılın Kitabı Ödülü'nün kazananı. Kitap hakkındaki hakkındaki yazıyı buradan okuyabilirsiniz.

16 Tem 2022

DuendeDuende

HİKAYE

Bir eserin gizli anahtarı

Francis Bacon’dan René Magritte’e sanatçı biyografileri

10 Mar 2021

• Bu yıl 19-27 Eylül tarihleri arasında yapılması planlanan Diyarbakır 8. Kitap Fuarı ileri bir tarihe ertelendi. Türkiye Yayıncılar Birliği ile iş birliğinde gerçekleştirilecek fuarın onur konuğunun şair Hicri İzgören olacağı açıklanmıştı. TÜYAP, ilerleyen günlerde fuarın yeni tarihi ile ilgili bilgilendirme yapılacağını duyurdu.

10 Mar 2021

"Semt Semt Kitap Günleri" başlıyor

İlk defa Kadıköy'de başlayan ve 8 Kasım'a dek devam eden "Semt Semt Kitap Günleri"nde mezatlara, söyleşilere ve Hacivat-Karagöz gösterilerine katılabilirsiniz.

Ege Dikencik

·

10 Mar 2021

SPONSORLU • Kitapjet.net: Çok sayıda yayınevi, kitapçı ya da kırtasiyeden tek platformda yalnızca kitap alışverişi yapabildiğiniz bir dijital kitap pazaryeri fikrine nasıl bakarsınız? Kitapjet.net, "Fiyat net, kitap jet!" sloganıyla kitapseverlerle kitap satıcılarını bir araya getirerek uygun fiyatlarla kitap alışverişi yapma olanağı sunuyor. Öte yandan ücretsiz sanal mağaza ve düşük komisyon imkânlarıyla kitapçıların e-ticarete geçişini kolaylaştırıyor. Kitapje...Devamını Oku

10 Mar 2021