aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

turuncu ile ilgili hikayeler

SoliSoli

HİKAYE

Bawer Doğanay

Mardin'in kadim topraklarından ve renklerin dilinden konuşan sanatçı, bu yıl Mardin Bienali'nde kırlangıçlarla zihnimize kazınıyor.

17 May 2024

bawer-doganay
• 2024 Pantone Yılın Rengi, "pembe ve turuncu arasına nazikçe kıvrılıp yatan" Şeftali Tüyü oldu. Pantone, "belirsizliklerin hâkim olduğu dönemlerde yaydığı samimi ve dostane hissiyat için" bu rengin seçildiğini açıkladı.

09 Ara 2023

Öncelikle öğrenmemiz gereken bilgi kahverengi dediğimiz rengin, öbür renklere kıyasla sonradan isimlendirilmesidir. Bunun sebebi ise, renk tayfının kahverengi diye bir renk içermiyor olmasıdır. Esasında kahverengi , sarı, turuncu, ve kırmızı renklerinin farklı karışımlarının tonlarına verilen isimdir. Farklı biçimlerde de olsa benzer bir “renk hiyerarşisinin” neredeyse bütün dünya dillerinde olduğu da belirtilmektedir. Bu yüzden Türkçede kahverengi kelimesinin...Devamını Oku

06 Ara 2022

Grapest Hits bu hafta renklerden renk beğeniyor ve "turuncu!" diyor. Turuncu şarabın kendisi gibi güçlü, gövdeli ve eğlenceli bir şarkı listesi hazırladım. Şarkılar açıldıysa, arkada tıngır mıngır çalıyorsa başlayalım!

03 Mar 2022

Punto Punto

HİKAYE

Teniste kupa kaldıracak kombinler

Avustralya Açık'ta oyunun kendisiyle değil de sahnedeki kostümlere göz atıyoruz.

Elif Alper

·

29 Oca 2022

kupa-kaldiracak-kombin
20'lik20'lik

HİKAYE

Sevdiğinin Peşinden: Simge Çetiner

Bu hafta Alıp Başını Gidenimiz Soi Candle kurucusu Simge Çetiner!

Yasmin Güleç

·

14 Eki 2021

sevdiginin-pesinden-simge-cetiner
• Bloomberg'in aşılama oranı, karantina sıkılığı, sağlık sistemi kapasitesi gibi farklı faktörlere dayanarak hazırladığı "COVID Dayanıklılık Sıralaması'nda" ilk sırayı İrlanda aldı. Koyu turuncunun en düşük, koyu mavinin en yüksek puan anlamına geldiği aşağıdaki harita, zengin ve yoksul ülkeler arasındaki ayrımı net olarak gösterdi: 6'ncı sıradaki Birleşik Arap Emirlikleri ve 9'uncu sıradaki Kanada haricinde ilk 10 sırada Avrupa ülkeleri yer aldı. Bloomberg'in ...Devamını Oku

01 Eki 2021

HİKAYE

Eğitime dair beklentilerin karşılanabilmesini nasıl mümkün kılabiliriz?

Bireysel beklentilerimizin yanı sıra eğitim ortamlarında gün geçtikçe ortaklaşan ve çoğalan beklentileri gerçekleştirebilmek için çözüm yolları mümkün.

20 Ağu 2021

egitime-dair-beklentilerin-karsilanabilmesini-nasil-mumkun-kilabiliriz

HİKAYE

Hassas Dalgalar

Ophélie nakış tekniği ile ilgi duyduğu malzeme olan plastiği bir araya getirerek deneysel çalışmaları ile karşımıza çıkıyor.

Sedef Şen

·

10 Mar 2021

hassas-dalgalar