Kafkasya ile ilgili hikayeler

• Robin Brooks: "AB ülkelerinin her birinden Orta Asya, Kafkasya ve Belarus'taki ülkelere yapılan ihracat büyük ölçüde arttı. Tüm bunların toplamı hiç de küçük değil. Büyük bir rakam. AB'nin ihracatı Rusya'nın Ukrayna'yı işgali öncesine göre ayda 1.3 milyar dolar arttı. AB sadece izliyor."

28 Şub 2024

• Fransa'yı, Ermenistan'a yardım sağlayarak Kafkasya'yı "istikrarsızlaştırmakla" suçlayan Azerbaycan, iki Fransız diplomatı "statüleriyle bağdaşmayan" faaliyetleri nedeniyle 48 saat içinde sınır dışı edilmek üzere "istenmeyen kişi" ilan ederek Fransa Büyükelçisi Anne Boillon'a nota verdi.

27 Ara 2023

Aposto Gündem , 2020’de Azerbaycan ve Ermenistan arasında yaşanan Karabağ Savaşı'nda Azerbaycan'ın elde ettiği zaferden bu yana, güney komşusu İran ile arasındaki bitmeyen gerilimi değerlendiriyor. Azerbaycan ve İran: Tehditler, anlaşmazlıklar ve İsrail Yazı: Tanem Zaman 2020’de Azerbaycan ve Ermenistan arasında yaşanan Karabağ Savaşı'nda Azerbaycan'ın elde ettiği zaferden bu yana, güney komşusu İran ile arasındaki gerilim bitmiyor. Ermenistan'ın en önemli si...Devamını Oku

16 Nis 2023

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Azerbaycan ve İran: Tehditler, anlaşmazlıklar ve İsrail

2020’de Azerbaycan ve Ermenistan arasında yaşanan Karabağ Savaşı'nda Azerbaycan'ın elde ettiği zaferden bu yana, güney komşusu İran ile arasındaki gerilim bitmiyor.

Tanem Zaman

·

12 Nis 2023

azerbaycan-ve-iran-tehditler-anlasmazliklar-ve-israil-44
Toplumsal TarihToplumsal Tarih

HİKAYE

Mekânı Taştan Çıkarmak: Bizans'ta Kaya Oyma Mimari ve Kapadokya

Doğal kast oluşumları ve mağaralar içeriyor olmalarından bağımsı olarak pek çok kayalık alan Bizanslılar tarafından kaya oyma mimari kullanılarak çeşitli ihtiyaçlar doğrultusunda dönüştürülmüştür. Jeolojik özelliklerin müsaade ettiği neredeyse her bölgede oyularak kaya oyma mimarinin, inşa edilmiş yapılara tercih edilmiş olduğunu göstermektedir.

24 Mar 2023

mekani-tastan-cikarmak-bizansta-kaya-oyma-mimari-ve-kapadokya
SpektrumSpektrum

HİKAYE

2020'de neler oldu?

"Felaketler yılı" olarak anılan 2020'nin politika gündeminin özeti.

Bartu Özden

·

10 Mar 2021

2020de-neler-oldu