aposto-logo
TR
TREN

turunçgiller ile ilgili hikayeler

Ayın Kahvesi: Haziran 2023

Tropikal, turunçgillerle dolu bir bardak

25 Haz 2023

Toplumsal TarihToplumsal Tarih

HİKAYE

Avrupa Resminde “Tatlı” Lezzetler

Bu yazı dizisinde en sık tekrar ettiğimiz husus yemeğin bir güç göstergesi olduğuydu. Bu kez de siyasi ve ticari güçle ilişkilendirebileceğimiz bir yiyecek maddesinden; Avrupa'da ekonomik dengeleri değiştiren, kıtalar arasında zorunlu nüfus göçüne neden olan, kültürel alışverişi etkileyen şekerin ve şekerli tatların, görsel kültürde nasıl yer bulduğundan söz ediyoruz.

19 May 2023

• Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), tarım üretici fiyat endeksinin (Tarım-ÜFE) şubat ayında aylık bazda %1,7; yıllık bazda %106,7 arttığını açıkladı. Endeksin alt gruplarında en yüksek artış yıllık bazda %174,9 ile turunçgillerde görüldü.

17 Nis 2023

Aposto P.S.Aposto P.S.

HİKAYE

Yeşil Ufuklar Projesi

Bölgenin geleceği için ekonomik ve çevresel faydanın birlikte gözetilmesi büyük bir önem taşıyor.

20 Mar 2023

Geçmişten günümüze Türk mutfak kültüründe limonata

Limonata sadece İstanbul sokaklarında değil imparatorluğun diğer şehirlerinde de, İzmir’de, Kahire’de, Şam’da seyyar limonatacılar tarafından satılan bir içecektir.

Özge Samancı

·

05 Mar 2023

HİKAYE

Zehirli mandalinaları kime yediriyoruz?

Klorpirifos isimli tarım zehrini içeren mandalinaları AB almıyor, mandalinalar iç pazarda tüketiliyor.

Eray Özer

·

30 Kas 2021

• Aylık olarak ekim-dikim meselelerini ele alan Bitkiler Eşrafından Dedikodular ; Aposto!’daki ilk sayısıyla şubat ayının tarımdaki önemli üyesi turunçgilleri ve ekolojik ardıllık kavramını inceliyor. • Üretim Bandı haftalık olarak dijital ürünlerin dikkate değer noktaları ve iş süreçlerine odaklanıyor. Son sayısında ise mercek altında Persona’lar var. • Bir Afrika tarihi analizi önerisi, müziğin bedenimizdeki etkileri ve daha fazlası İncelikler ’in yen...Devamını Oku

10 Mar 2021