aposto-logo
TR
TREN

İstanbul Üniversitesi ile ilgili hikayeler

FinTech İstanbul B2B Connect Summit yaklaşıyor!

Türkiye’nin ilk “B2B FinTech networking” etkinliği, 13 Ekim’de Selectum City – Ataşehir’de.

06 Eki 2023

FinTech dünyası, FinTech İstanbul B2B Connect Summit'te buluşuyor

Türkiye’nin ilk “B2B FinTech networking” etkinliği, 13 Ekim’de Selectum City – Ataşehir’de.

29 Eyl 2023

• İstanbul Üniversitesi ve Küresel Denge Derneği'nin İstanbul ve İzmir’deki deniz seviyesi üzerine yayımladıkları rapora göre; iklim değişiminin etkileri nedeniyle erime hızı artan buzulların deniz seviyesini yükselmesi neticesinde İstanbul’da 6 milyon kişinin yaşadığı 120 kilometrekarelik alanın sular altında kalma tehlikesi bulunurken, İzmir’de de Kordon ve tatil beldelerinin risk kapsamında bulunduğu öğrenildi.

09 Eyl 2023

• İstanbul Üniversitesi ve Küresel Denge Derneği'nin, İstanbul ve İzmir’deki deniz seviyesi üzerine yayımladıkları rapora göre; iklim değişiminin etkileri nedeniyle erime hızı artan buzulların deniz seviyesini yükselmesi neticesinde İstanbul’da 6 milyon kişinin yaşadığı 120 kilometrekarelik alanın sular altında kalma tehlikesi bulunurken, İzmir’de de Kordon ve tatil beldeleri risk kapsamında.

08 Eyl 2023

Üretim Kaydı Üretim Kaydı

HİKAYE

Erol Babaoğlu ve gitgide büyüttüğü oyun alanları

Kurak Günler'den Erol Babaoğlu ile "kötü karakterler" oynamak, seyirci ile dayanışmak ve "oyunda" kalmak üzerine.

Esra Ece Kuleci

·

23 May 2023

Toplumsal TarihToplumsal Tarih

HİKAYE

“Beşikten Mektebe, Mektepten Sefere… Geç Dönem Osmanlı Çocuk Şarkıları”

İstanbul Üniversitesi Osmanlı Dönemi Müziği Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin çalışması, hayatın her alanında köklü değişimlerin yaşandığı, üstelik bu değişimlerin nüfusun topyekûn seferber olduğu bir savaş ortamının olağanüstü şartlarıyla çakıştığı bir dönemin çocuk şarkıları repertuarına odaklanıyor.

27 Oca 2023

Selin Balcı disiplinler arası bir sanatçı ve araştırmacıdır. Üretimlerinde doğal fenomenlere ve mikroorganizmaların mikrobiyal yaşam formlarıyla sorgulama; bilimsel malzemelerle sanatsal ve kültürel alana gömülü baskın değerleri okumaya odaklanır. İnsanların diğer yaşam formlarına ve süreçlerine bağımlılığını dile getirerek üzerine düşünmek için alan açtığı sentetik yaşam ortamları yaratır. Baş kahramanı olan mikroorganizmaların estetik potansiyelleriyle, bağlı olduğumu...Devamını Oku

15 Oca 2023

🎬 Kübra Balcan: 92 doğumlu, İstanbul Üniversitesi’nde Müzikal bölümünde oyunculuk eğitimine başlayan Kübra, eğitimini Kadir Has Üniversitesi'nde Tiyatro Bölümü'nde tamamladı. Büyük İstanbul Depresyonu kısa filminde oynayan Kübra, Kalanlar, Baba, Terk Edilmiş Kıyılar // Negatif Fotoğraflar tiyatro oyunlarında da yer alıyor. 🎼 Barış Diri: Uzun yıllar okullarda müzik öğretmenliği yapan Barış, daha sonra tutkularının peşinden giderek film ve dizi müziği bestecisi ...Devamını Oku

28 Ara 2022