Kapadokya ile ilgili hikayeler

• Kapadokya , son bir yılda 249 farklı ülkeden 2 milyon 152 bin 526 turist ağırladı. 2024 yılının ilk 4 ayında, müze ve ören yerleri giriş sayılarında geçen yıla kıyasla %25 artış yaşandı. Bir adım geriden: Geçen yıl bölgedeki müze ve ören yeri ziyaretçi sayısında 4 milyon 826 bin ile tüm zamanların rekoru kırılmıştı.

27 May 2024

DuendeDuende

HİKAYE

Altı yıl sonra Cappadox'un değişen gökleri, müzik ve gastronomi

23-26 Mayıs tarihleri arasında Kapadokya'da düzenlenecek Cappadox'ta sahne alacak önemli isimleri derledik.

Eda Solmaz

·

20 May 2024

alti-yil-sonra-cappadoxun-degisen-gokleri-muzik-ve-gastronomi
Mithra Terrace, Kapadokya | Tripadvisor • Mandoemedia'nın dünya genelindeki 500 işletme üzerine yürüttüğü araştırmaya göre Avrupa'nın en iyi teras barı Barselona 1898 Hotel'de yer alan Terraza La Isabela oldu. Dünyanın en iyi teras barlarında ise ilk 3 sırayı Kuala Lumpur'daki Sky51 , Bangkok'daki Crudo Champagne ile Türkiye'den Kapadokya'daki The Mithra Terrace aldı.

23 Mar 2024

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

'Turkish Hairlines': Türkiye nasıl saç ekiminin başkenti oldu?

Saç ekiminin küresel başkentine dönüşen Türkiye, bir süredir dünya genelinde "Turkish Hairlines" adıyla anılıyor. Türkiye'nin sağlık ve estetik turizminde öne çıkışının ve erkeklerin geriye giden saç çizgileriyle mücadelesinin hikayesi...

23 Mar 2024

turkish-hairlines-turkiye-nasil-sac-ekiminin-baskenti-oldu
• Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu, Kayseri Havalimanı'nın yeni terminalinin inşaatının tamamlanmak üzere olduğunu bildirdi. Neden önemli? Havalimanının kapasitesini yıllık 2,5 milyon yolcudan 6 milyon yolcuya çıkaracak proje, bölgedeki Kapadokya gibi turizm merkezlerine daha çok ziyaretçi getirmeyi hedefliyor.

27 Oca 2024

• Dünya gastronomisinin en seçkin rehberlerinden biri olarak kabul edilen Fransa menşeli Gault&Millau da MICHELIN Rehberi’nin ardından Türkiye’ye geliyor. Ne zaman? Gault&Millau 2024 rehberinin seçkisi, 4 Aralık 2023 tarihinde Çırağan Kempinski Palace’da düzenlenecek ödül töreniyle duyurulacak. Rota: Rehberin Türkiye versiyonu, ülkenin önde gelen gastronomi destinasyonlarından İstanbul, Çanakkale, Balıkesir, Aydın, Muğla, Antalya, Adana, Gaziantep ve Kapadok...Devamını Oku

18 Kas 2023

• Kayseri'de bir ev tadilatı sırasında 200 metre uzunluğunda bir yer altı şehri bulundu. Kapadokya'daki yer altı şehirlerinin kapatma taşı özelliği, mekanizmaları, yaşam yerleri ve geçişlerinin birebir aynılarına sahip olduğu belirtilen yer altı şehrinin 2 bin yıllık olduğu tahmin ediliyor.

07 Kas 2023

Aposto P.S.Aposto P.S.

HİKAYE

SOLİ yolda

Seyahat kültürü yayınımız SOLİ ile mahallede yaşam ve topluluklara dair konuşmak üzere birlikte inşa edilen sofralar kuruyoruz.

21 Ağu 2023

soli-yolda
• Otel müşterilerinin ihtiyaçlarını yapay zeka sayesinde daha hızlı ve pratik olacak şekilde karşılamayı amaçlayan yerli girişim Papyon Solutions'ın İngiltere'ye açıldığı bildirildi. Faaliyetlerine 2021 yılında başlayan ve İstanbul ile Kapadokya'da hizmet veren Papyon'un Türkiye'de 5 bini aşkın oda servisi hizmeti sunduğu; 600'den fazla otelde 17 binden fazla odaya aktif oda servisi hizmeti sağladığı belirtiliyor.

19 Ağu 2023

"Türkiye düğün turizminde ilk 10'da yok, ilk 20'de yok."

Dünyada 400 milyar dolar gelir hacmine sahip düğün turizminde Türkiye'nin payı neden düşük?

22 May 2023

turkiye-dugun-turizminde-ilk-10da-yok-ilk-20de-yok