MICHELIN ile ilgili hikayeler

Cennet Koyu’ndaki Mandarin Oriental Bodrum , 2024 yazına gastronomik deneyimlerle giriş yapıyor. Ödüllü resort, 29 Haziran-5 Temmuz tarihleri arasında şef Luigi Stinga’nın hazırladığı menüyü sunmaya hazırlanıyor. Kimdir? Abu Dhabi’de Emirates Palace Mandarin Oriental’in MICHELIN yıldızlı restoranı Talea By Antoni Guida’nın mutfağında çalışan Stinga, 2023’te MICHELIN’de Genç Şef ödülü aldı.

05 Haz 2024

Fabien Ferré MICHELIN Guide Fran ce 2024 açıklandı. Rekor bir sayıyla Fransa'da ilk kez 52 restoran bir veya birden fazla MICHELIN yıldızıyla ödüllendirildi. MICHELIN Guide’ın direktörü Gwendal Poullennec, bu yıl ödül alanların yarısından fazlasının 40 yaşın altında olduğunu söyledi. 35 yaşındaki Fabien Ferré , ilk denemesinde aldığı üç yıldızla Fransa'nın üç yıldızlı en genç şefi oldu. Yenilik mi gelenek mi? 2000’lerin başında eleştirmenler sıklıkla Fra...Devamını Oku

27 Mar 2024

David Bouley. Kaynak: Forbes Efsanevi şef David Bouley 70 yaşında hayatını kaybetti. Bouley, New York'ta fine dining kültürünün tanımlanmasında önemli rol oynadı. “Çiftlikten sofraya” hareketini başlatanlar arasında yer alan Bouley, yeni nesil şeflere de mentorluk yaptı. Bouley'nin eşi Nicole Bartelme, ölüm nedeninin kalp krizi olduğunu doğruladı. Ne dedi? MICHELIN yıldızlı ünlü şef Daniel Boulud, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Beni New York'ta i...Devamını Oku

21 Şub 2024

Yeşil Yıldız alan restoranlar | X üzerinden • MICHELIN Rehberi 2024 Birleşik Krallık ve İrlanda, Manchester'da düzenlenen bir törenle açıklandı. Rehberde 18 restoran tek yıldız, 6 restoran iki yıldız, 1 restoran üç yıldız ve 6 restoran sürdürülebilirlik ödülü yeşil yıldıza layık görüldü. Detaylara apéro gazete ’den ulaşabilirsiniz.

17 Şub 2024

apéroapéro

HİKAYE

MICHELIN 2024: Türkiye’nin yıldız haritasında neler var?

Türkiye’de ikinci senesinde İstanbul’dan sonra İzmir ve Bodrum’u da seçkisine dâhil eden MICHELIN Rehberi, gastronomik bir değerlendirmeden önce ticari bir proje olduğunu tekrar gösterdi.

Berkok Yüksel

·

10 Kas 2023

michelin-2024-turkiyenin-yildiz-haritasinda-neler-var
• Tayland lezzetleri sunan Çok Çok Thai, Az Çok Thai ve Çok Çok Pera; Thai Select’in 3 farklı kategorisinden birer ödül aldı. Thai Select ödülü, Tayland Kraliyet Hükümeti tarafından veriliyor. Çok Çok Thai aynı zamanda MICHELIN Guide 2023’te yer alıyor.

26 Ağu 2023

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

“En iyi”leri açıklayan liste her yönüyle “yeterince” iyi mi?

İyisiyle kötüsüyle The World's 50 Best'in yıktığı MICHELIN'e ait standartlar ve kendi yarattığı değerler

Reyhan Ülker

·

30 Haz 2023

en-iyileri-aciklayan-liste-her-yonuyle-yeterince-iyi-mi-60
apéroapéro

HİKAYE

“En iyi”leri açıklayan liste her yönüyle “yeterince” iyi mi?

İyisiyle kötüsüyle The World's 50 Best'in yıktığı MICHELIN'e ait standartlar ve kendi yarattığı değerler.

Reyhan Ülker

·

24 Haz 2023

en-iyileri-aciklayan-liste-her-yonuyle-yeterince-iyi-mi-33
apéroapéro

HİKAYE

MICHELIN Guide İskandinav ülkeleri için 2023 seçkisini açıkladı.

Seçki, 2 yeni 2 Yıldızlı, 14 yeni 1 Yıldızlı, 7 yeni Bib Gourmand ve 7 yeni Yeşil Yıldızlı restoranı içeriyor.

19 Haz 2023

michelin-guide-iskandinav-ulkeleri-icin-2023-seckisini-acikladi