aposto-logo
TR
TREN

MICHELIN Rehberi ile ilgili hikayeler

8. MICHELIN Rehberi Kaynak: AA MICHELIN Rehberi 2024 ’ün Türkiye seçkisi 9 Kasım’da açıklandı. Geçen yıl Türkiye’deki ilk seçkisine İstanbul’dan 53 restoranı dahil eden rehberde bu yıl İstanbul, İzmir ve Bodrum’dan 111 restoran kendine yer buldu. Ödül töreninin sonuçlarını ve değerlendirmesini bu bağlantıdan okuyabilirsiniz.

30 Ara 2023

• Dünya gastronomisinin en seçkin rehberlerinden biri olarak kabul edilen Fransa menşeli Gault&Millau da MICHELIN Rehberi’nin ardından Türkiye’ye geliyor. Ne zaman? Gault&Millau 2024 rehberinin seçkisi, 4 Aralık 2023 tarihinde Çırağan Kempinski Palace’da düzenlenecek ödül töreniyle duyurulacak. Rota: Rehberin Türkiye versiyonu, ülkenin önde gelen gastronomi destinasyonlarından İstanbul, Çanakkale, Balıkesir, Aydın, Muğla, Antalya, Adana, Gaziantep ve Kapadok...Devamını Oku

18 Kas 2023

• M ICHELIN Rehberi ’nin 2. Türkiye seçkisi, 9 Kasım Perşembe akşamı düzenlenen törenle açıklandı. Detaylar: Geçen yıl yıldız alan tüm restoranlar statülerini korurken İstanbul, Bodrum ve İzmir’de 7 restoran 1 MICHELIN, İstanbul ve İzmir’den 4 restoran da Yeşil Yıldız aldı. 36 mekan, kendisine tavsiye edilen restoran listesinde yer buldu. Editörün notu: Rehbere girmeyi başaran tüm restoranların listesine kanalın sonunda ulaşabilirsiniz.

11 Kas 2023

apéroapéro

HİKAYE

MICHELIN 2024: Türkiye’nin yıldız haritasında neler var?

Türkiye’de ikinci senesinde İstanbul’dan sonra İzmir ve Bodrum’u da seçkisine dâhil eden MICHELIN Rehberi, gastronomik bir değerlendirmeden önce ticari bir proje olduğunu tekrar gösterdi.

Berkok Yüksel

·

10 Kas 2023

MICHELIN Rehberi 2023 'ü hatırlamak, nereden nereye demek isteyenler buradan : İlk yılın şaşırtan sonuçları ve MICHELIN'in Türkiye gastronomi sahnesine etkilerine dair öngörüler MICHELIN Rehberi 2024 : "Bir MICHELIN Anatomisi"ni dinlemek isteyenler buradan : MICHELIN Rehberi'nin yıllar içinde nasıl kurumsallaştığı, günümüzde yeme içme sektörü üzerindeki etkisi ve rehberin Türkiye'de geçtiğimiz yıl başlayan macerası Aposto Mercek'in üçüncü bölümünde.

10 Kas 2023