aposto-logo
TR
TREN

üm ile ilgili hikayeler

apéroapéro

HİKAYE

Levon Bağış'la: İklim, teruar, şarap

Hava, su, toprak ilişkisi üzümden bağa, asmadan kadehe neyi ne kadar etkiler? Teruarın yeni normali olur mu? Değişen iklim koşullarında şarap evrilir mi?

Reyhan Ülker

·

30 Eyl 2023

"Asmalarda üzüm" şarkısının hikâyesi 33. sayımızda, “okkalı küfür savurmak” tabirinin anlamı, 8. sayımızdaki Argo Sözlüğü 'nde. Beylikdüzü’ndeki Gürpınar (Anarşa) üzüm bağı, 1950’ler E-posta: istanbuldanasilegleni[email protected] Instagram: İstanbul’da Nasıl Eğleniyorduk?

27 Eyl 2022

Hazır bağ bozumu mevsimindeyken, haftaya bu yılın son üzüm bağına gideceğiz. Kraliçe II. Elizabeth karaya çıkarken E-posta: istanbuldanasilegleniyordu[email protected] Instagram: İstanbul’da Nasıl Eğleniyorduk?

20 Eyl 2022

VeraisonVeraison

HİKAYE

Bir Kuzubağ Hikâyesi

Unutulmamış bağlar, kurutulmamış üzümler.

Selin Osmanoğlu

·

15 Eyl 2022

VeraisonVeraison

HİKAYE

Bozcaada’nın Mikrokliması

Ne adadayız ne de karada.

27 Ağu 2022

VeraisonVeraison

HİKAYE

Bağda Bahar

İlk renk, biraz tomurcuk biraz çiçek.

25 May 2022

VeraisonVeraison

HİKAYE

Şarap Tadımı Nasıl Yapılır?

Öyle lıkır lıkır içmek yok.

11 Mar 2022

AngstAngst

HİKAYE

UMAMİ KİTAP

Kuir feminist kitaplar basan bağımsız yayıneviyle tanış.

03 Mar 2022

Şarabın ATA sından a siditeyi en çok hissettiğimiz üzümlerden birini seçiyorum: Emir! Kendileri Kapadokya’nın medarı iftiharı. Bölgedeki gece ile gündüz arasındaki yüksek sıcaklık farkı sayesinde hem iyi olgunlaşabiliyor; hem de asiditesini kaybetmiyor. Pek canlı, kıpır kıpır beyaz şaraplar çıkarıyor. Grapest Hits listemiz de pek canlı, kıpır kıpır. Arkadan ince ince çalmaya başladıysa yazıya başlayalım! Şarkı Listesi

17 Şub 2022