aposto-logo
TR
TREN

Y ile ilgili hikayeler

Fotoğraf: Reuters • Norwegian Road Federation tarafından açıklanan yeni rakamlara göre, 2023'te Norveç'te satılan yeni otomobillerin %82,4'ünü elektrikli araçlar oluşturdu. Bu oran 2022 yılında %79,3 seviyesindeydi. Bununla birlikte: Tesla, Toyota ve Volkswagen ülke genelindeki en popüler markalar oldu. Tesla toplam pazar payını %12,2'den %20'ye yükseltirken, Model Y yeni satışların neredeyse beşte birini oluşturdu. Hatta: 2023 yılında getirilen ek vergile...Devamını Oku

08 Oca 2024

• Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün 5. Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi (YDİK) toplantısı için Yunanistan'da Başbakan Kiryakos Miçotakis ile biraraya gelecek. Bu, 7 yıllık bir aranın ardından düzenlenen ilk YDİK toplantısı olacak. Anadolu Ajansı, Erdoğan'ın ziyaretinin amacının "ilişkilerde yeni bir sayfa açmak" olduğunu belirtti.

07 Ara 2023

• Çin Binek Araç Birliği'nin (CPCA) verilerine göre, Tesla Eylül ayında 74 bin 73 adet Çin yapımı elektrikli araç satarak bir önceki yıla göre %10,9 düşüş kaydetti. Çin yapımı Model 3 ve Model Y otomobillerinin satışları ise bir önceki aya göre %12 oranında azaldı. Diğer taraftan: Tesla'nın Çin'den rakibi BYD, Dynasty ve Ocean serisi elektrikli araçları ve benzinli-elektrikli hibrit modelleriyle geçen yıl Eylül ayında 200 bin 973'e ulaşan araç teslimatları %42,8 artıra...Devamını Oku

10 Eki 2023

• Geçtiğimiz ay resmen Türkiye'ye giriş yapan Tesla , Model Y araçlarının Türkiye’deki ilk teslimatlarının gerçekleştirildiğini duyurdu.

10 May 2023

• Stellantis 'in CEO'su Carlos Tavares, araçlara uygulanan vergi oranına yönelik " Avrupa Birliği, Batı merkezli üreticilerin Çin'de karşı karşıya olduğu koşulları Çin merkezli üreticiler için Avrupa'da uygulamalı" dedi. İndirim: Tesla, Çin'de Model 3 ve Model Y araçlarının fiyatını %9,4 düşürdü. Bu gelişmenin, Çin'de EV üreticileri için giderek artan rekabetin ve sektörde satışların düşeceği öngörüsünün sonucu olduğu belirtiliyor.

25 Eki 2022

SoliSoli

HİKAYE

Balat Route from Çinili Hamam to Women’s Works Library

We started our exploration at The Çinili Hamam and walked to the Women's Works Library with pickle juice glasses in our hands and children's laughter in our ears.

13 Eyl 2022

9 Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Huawei , "Tesla'nın Model Y'sini geride bırakacağı" iddiasıyla otomotiv sektörüne gireceğini duyurdu. Huawei'nin HarmonyOS işletim sistemine sahip hibrit özellikli ilk arabası Aito M5 , hem elektrik hem de fosil yakıtla çalışacak. Fiyatı 39 bin dolardan başlayacak aracın test sürüşlerinin 20 Ocak'ta başlaması, Şubat 2022'de de kullanıcılarla buluşması bekleniyor. Huawei Bir adım geriden: ABD'nin Çin merkezli tek...Devamını Oku

04 Oca 2022

• Tesla , Model 3 ve Model Y araçlarına gelecek yeni yazılım güncellemesiyle dikiz aynasının üzerine yerleştirilen kamerayı aktifleştirecek. Sistem, otomatik pilot devredeyken sürücünün dikkatinin dağıldığında durumu algılayıp uyarı verecek.

31 May 2021