aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

iklim krizi ile ilgili hikayeler

Fotoğraf: Elijah Nouvelage/AFP/Getty Images ✳️ Birleşmiş Milletler eski İklim Şefi Patricia Espinosa , Trump’ın yeniden ABD başkanı seçilmesi hâlinde tüm dünyadaki iklim hedeflerinin tehlike altına girebileceğini söyledi. Neden? Dünyanın en büyük ikinci petrol ve doğalgaz ihracatçısı ve sera gazı üreticisi ABD’nin eski başkanı Donald Trump, Paris Anlaşması’ndan çekilme ve daha fazla fosil yakıt çıkarma yanlısı bir iklim krizi inkarcısı.

06 Nis 2024

HİKAYE

Dünyanın en sürdürülebilir şehri: Kopenhag

“Zaman değişiyor. Eskiden hiç bu şekilde olmazdı. Ama neden şimdi bu şekilde oluyor, biliyor musun? Çünkü başka bir şey daha değişiyor: iklim”.

Derin Altan

·

26 May 2022

DünyahaliDünyahali

HİKAYE

İklim Krizinde Sorumluluk

Vicdanlarımızdan yükselen o güce hem kurumların, hem devletlerin, hem de gezegenin tahmin edilenden fazla ihtiyacı var.

29 Nis 2022

AngstAngst

HİKAYE

Z KUŞAĞI NE TALEP EDİYOR?

İklim Acil Durumu için talepleri ziyaret ediyoruz.

22 Mar 2022

HİKAYE

İklim İletişimi 101

Bir yerden başlamak gerek. İletişim -adından da anlaşılacağı üzere- işteş bir eylem. Özellikle iklim iletişimi dediğimiz şey ise bir kanadı bilim diğer kanadı insan olan bir kuş. Bu nedenle iklim iletişiminden bahsederken anlattıklarımız, alıcı, anlatıcı, her şey tek tek ve birlikte çok çok önemli. Hadi şimdi bu meselenin detaylarına inelim.

Naz Yaman

·

10 Şub 2022

DünyahaliDünyahali

HİKAYE

İklim Krizinin Ortasında Çocukluk

İklim krizi bilinci, kaygılandırmadan ve onların diline uygun bir şekilde çocuklara nasıl aşılanır? Çocukla birlikte hangi aktiviteler yapılabilir?

05 Oca 2022

ParetoPareto

HİKAYE

Geç gelen karar: Paris Anlaşması ve Türkiye'nin duruşu

Paris Anlaşması, beş sene sonra TBMM'nin onayına sunulacak. Peki, Türkiye neden bu kadar bekledi? Yeşil dönüşüm için yeterli adımlar atılıyor mu?

24 Eyl 2021