aposto-logo
TR
TREN

Çay ile ilgili hikayeler

• Çay fiyatlarına son 3 ayda üçüncü zam geldi. Çaykur'un %4,5 oranında yaptığı zam ile Haziran'dan bu yana kuru çay fiyatları %63,6 zamlandı.

16 Ağu 2023

TEAPOTEATEAPOTEA

HİKAYE

Çayın Ardındaki Bilim

Çaydaki Kimyasal Bileşiklerin Tat Üzerindeki Etkisi

13 Ağu 2023

apéroapéro

HİKAYE

Darjeeling

Darjeeling nedir, nereden alınır, nasıl demlenir?

02 Ağu 2023

apéroapéro

HİKAYE

Ece Erel’le: Çay, kültürel alışveriş ve ritüeller

Uzun misafirliklerin, politik ajanların, en önemlisi de kahvaltıların başrolü çaya ve çayın Türkiye'deki tüketim alışkanlıkları ve geleneksel yerine dair.

Reyhan Ülker

·

02 Ağu 2023

📔 Çayla çevresinde birleşen topluluklar benim için çok önemli. Steepster , dünya çapında çay severlerin buluştuğu, tadım notları ve çayla ilgili tartışmaların döndüğü bir platform. İlgilisine öneririm. 💪 Çayla ilgili girişimler genellikle büyümede sınırlı kalıyorlar, özellikle son dönemlerde çay makinelerinde ciddi başarı gösterebilen olmadı. Cuzen Matcha Maker ise geçtiğimiz ay 3.6 Milyon$ yatırım aldı ve tüm camiasını çok heyecanlandırdı . ☕ Çay severler için ...Devamını Oku

09 Tem 2023

apéroapéro

HİKAYE

Çay şirketlerinden insan hakları ihlali

Business & Human Rights Resource Centre, hazırladığı raporda büyük çay şirketlerinin bağlantılı olduğu tarlalardan insan hakları ihlallerini bildirdi.

19 Haz 2023

TEAPOTEATEAPOTEA

HİKAYE

Günlük çay ritüellerimizin arkasındaki sebepler

Neden ince belli bardak kullanıyoruz? Çay neden misafirperverlik göstergesi?

04 Haz 2023

☕ “Çay mı, kahve mi?” sorusu hep gelir. Bu farkı da teknik anlamda ele alalım istedim. Tüm fizyolojik etkilerini ele alarak derin bir dünyaya davet eden bu içerikten sonra tarafını değiştiren olursa bana ulaşsın lütfen. Buyrun linki . 🎸Ünlü İngiliz müzik grubu The Beatles’ın çayla olan ilişkisini bilmeyen var mı? The Beatles fanı Huw Spink, grubun çay etrafında şekillenmiş anılarını bir arşivde toplamış. Beni heyecanlandırdı! The Beatles photoshoot for Life Mag...Devamını Oku

04 Haz 2023

20'lik20'lik

HİKAYE

Üçlü masa: Çay, Çerez, Atıştırma

Berkok’dan bizlere seçim atıştırmalıkları

Berkok Yüksel

·

11 May 2023