ğı ile ilgili hikayeler

• ABD Başkanı Donald Trump'ın yetişkin film oyuncusu Stormy Daniels'a "sus payı" ödemekle suçlandığı davanın yargıcı Juan Merchan , Trump'a mahkeme üyeleri hakkında konuşma yasağı getirdi. Bir adım geriden: Yargıç Merchan, Trump’ın jüri üyeleri de dahil olmak üzere adalet sisteminin her düzeyindeki insanlara karşı "tehdit edici, tahrik edici, aşağılayıcı" açıklamalar yapma geçmişine sahip olduğunu hatırlattı. Bir adım sonrası: Trump, konuşma yasağından sonr...Devamını Oku

04 Nis 2024

apéroapéro

HİKAYE

Olgunlaşmış peynir tabağı

Kars'ın yaylası, Karaman'ın mağarası, Erzincan'ın tulumu. Tabakta: yöre, kültür ve lezzet harmanı.

09 Ağu 2023

olgunlasmis-peynir-tabagi
• İsmailağa Cemaati'ne bağlı Hiranur Vakfı'nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel'in kızını, 6 yaşındayken zorla evlendirmesi ve çocuğun evlendirildiği Kadir İstekli tarafından cinsel istismara maruz kalmasına ilişkin davanın ilk duruşması bugün görülecek. DW Türkçe'nin haberine göre; kız çocuğunun ruh sağlığının bozulması nedeniyle Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, duruşmanın kapalı yapılmasını ve yayın yasağı kararı alınmasını talep etti.

30 Oca 2023

apéroapéro

HİKAYE

Gelenekselin sürdürülebilirliği: Sefarad mutfağı

Sibel Cuniman Pinto’yla atıksız mutfak çağrısı Kashkarikas üzerine.

18 Oca 2023

gelenekselin-surdurulebilirligi-sefarad-mutfagi
SpektrumSpektrum

HİKAYE

Who is the right candidate?

We hear statements that the only term for the opposition to win the elections is the ‘right candidate’. So who is this ‘right candidate’ and what are their qualifications?

02 Eki 2022

who-is-the-right-candidate
• CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Adalet Bakanlığı'nın yayımladığı "2021 yılı Adalet İstatistikleri Raporu'nu" değerlendirdi. Erkek rapordaki verileri "vahim" olarak nitelendirirken " 2014 yılında Cumhurbaşkanı’na hakaret suçundan 110 dava açılmış. 2021’de 9 bin 168 dava açılmış. 2014’te bir çocuk hakkında cumhurbaşkanına hakaretten dava açılmış. 2021’de 305 çocuk. Çocukları bile yargılıyorlar." dedi.

15 Eyl 2022

Show BusinessShow Business

HİKAYE

Dr. Strange in the Multiverse of Madness Neden Başarısız?

Filmlerin gişe başarısını sıradan biri kazandığı para ile ölçer. Ancak gişe rakamlarının ardında başka bir matematik var.

25 May 2022

dr-stange-in-the-multiverse-of-madness-neden-basarisiz

HİKAYE

Pırasa Köftesi

Bayram sofralarının en lezizi

25 Kas 2021

pirasa-koftesi-1