aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

kakule ile ilgili hikayeler

Instagram üzerinden • Livanos ailesi, Yunanistan'ın yerel bitkilerinin kullanıldığı Stray Dog Wild Gin 'i piyasaya sürdü. Cin reçetesinde dağ adaçayı, defne yaprağı, biberiye, rezene tohumu, mastika, kakule, kişniş, ardıç, limon ve portakal bulunuyor. Dahası: Satışların bir kısmı, Yunanistan'da sokak hayvanlarına yiyecek, veteriner bakımı ve ev sağlayan Save a Greek Stray 'e bağışlanıyor.

13 Nis 2024

Livanos ailesi; dağ adaçayı, defne yaprağı, biberiye, rezene tohumu, mastika, kakule, kişniş, ardıç, limon ve portakal gibi Yunanistan'ın yerel bitkilerinin kullanıldığı Stray Dog Wild Gin 'i piyasaya sürdüler. Neden önemli? Yunanistan Stray Dog Wild Gin ile uluslarası cin haritasında görünürlük kazandı. Dahası: Satışların bir kısmı, Yunanistan'da sokak hayvanlarına yiyecek, veteriner bakımı ve ev sağlayan Save a Greek Stray 'e bağışlanıyor.

10 Nis 2024

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Türkiye'den İsrail'e 54 ürün grubunda ticaret kısıtlaması

Ticaret Bakanlığı, savaşın altıncı ayında 54 ürün grubu için İsrail'e ihracat kısıtlaması getirildiğini; kararının İsrail Gazze'de ateşkes ilan edene kadar yürürlükte kalacağını açıkladı. İsrail, "Türk ekonomisine zarar verecek karşı tedbirler alınacağını" bildirdi.

10 Nis 2024

"İstanbul'da bir ev olabiliriz" mottosunun sahibi, Cihangir'de bulunan EMI , Asia Amghar öncülüğünde 9 Mart saat 18.30'da geleneksel bir Fas akşam yemeğine ev sahipliği yapacak. Rick'in Kazablanka'daki kafesinin romantik ortamından Marakeş'in büyüleyici gün batımlarına uzanan, portakal çiçeği, kakule ve tarçının egzotik tatlarıyla dolu bir akşam için buradan iletişime geçebilirsin.

06 Mar 2024

Daha önce de kahvelerini paylaştığım Spada Coffee’nin 2 kahvesi ve benim de ilk defa denediğim Lot Coffee Roastery’nin 2 Etiyopyasını okuyacaksınız. En son yazdığım sayıda (Kasım’da yazmışım, evet KASIM - zaman akmış dedim) aldığım kahveleri filtre ve espresso kavrum olarak ikiye ayırıp anlatmıştım fakat bu ayrıma tekrar gitmeyeceğim. Artık sadece filtre kavrum alıyorum ve espressoyu da bu çekirdeklerle yapıyorum (manuel espresso konusunda sanırım iyi ilerledim, ÇOK keyifli ...Devamını Oku

05 Haz 2022

Zevk, neşe ve saadetin adresi: Demirhindi şerbeti Tarih boyunca sıcak yaz aylarında serinlemek için tüketilen içeceklerden biri de şerbetlerdi. Sadece serinlemek için değil içeriği nedeniyle bünyeye iyi geldiği de düşünülüyordu. Bu yüzden Osmanlı’da da oldukça yaygın olarak üketiliyordu. Öyle ki Evliya Çelebi ’ye göre 17. yüzyılda İstanbul’da 500 tane şerbetçi esnafı, 300 tane de şerbetçi dükkânı vardı. İşte bu meşhur şerbetlerden biri de demirhindi şerbetiydi. Halk ar...Devamını Oku

24 May 2022

SoliSoli

HİKAYE

Bristol rotası

Mahalleyi mahalleli gibi yaşatacak rotalar.

08 May 2022

apéroapéro

HİKAYE

Sevgililer Günü'ne sıvı prelütler

Apéro’nun sofistike ruhları için günün anlam ve önemine uygun tarifler.

10 Mar 2021